Tajná zbraň na Ussuri

Interdrought2020.com Tajná zbraň na Ussuri Image
Trávit čas knihou Tajná zbraň na Ussuri! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Tajná zbraň na Ussuri a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Co se vlastně odehrálo na ostrově Damanskij uprostřed řeky Ussuri? Proč se tento kousek země o rozloze menší než čtvereční kilometr stal předmětem lítých bojů, které hrozily přerůst ve velkou válku dvou jaderných mocností? Je pravdou, že sovětští vojáci použili proti čínským tajnou zbraň, která doslova vypařila – podle některých odhadů – až na 6000 čínských bojovníků i s jejich technikou, děly, minomety a skladišti zbraní? A proč se vůbec sváděly bitvy o tak malý kousek země, když sovětsko-čínské hranice měřily tehdy téměř 6400 kilometrů a Číňané uplatňovali nárok na více než milion čtverečních kilometrů sovětského Dálného Východu?V novém svazku znovuobnovené Edice Magnetka autor nejen rekonstruuje tehdejší události, ale na základě dokumentů odtajněných v souvislosti se 40. výročím tohoto konfliktu podrobně popisuje, o jakou zbraň se jednalo. V té době byla skutečně tajná a poprvé byla použita právě na řece Ussuri.

NÁZEV SOUBORU: Tajná zbraň na Ussuri.pdf

AUTOR: Milan Syruček

ISBN: 9788074250231

VELIKOST SOUBORU: 9,87 MB

STÁHNOUT ČÍST

Název: Tajná zbraň na Ussuri. Záhady sovětsko- čínského konfliktu z března 1969 Autor: Milan Syruček Ilustrace: foto Vydání: 1. Rok vydání: 2010 Nakladatel: Epocha Počet stran: 120 Edice: Magnetka Vazba: tvrdá Stav: velmi pěkná - viz

V novém svazku Edice Magnetka autor nejen rekonstruuje tehdejší události, ale na základě dokumentů odtajněných v souvislosti se 40. výročím tohoto konfliktu podrobně popisuje, o jakou zbraň se jednalo. V té době byla skutečně tajná a poprvé byla použita právě na řece Ussuri.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY