Rodinné svátky o století zpátky

Interdrought2020.com Rodinné svátky o století zpátky Image
Hledáte knihu Rodinné svátky o století zpátky? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2010 a autorem je Kamila Skopová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Rodinnými svátky o století zpátky uzavírá autorka řadu útlých knížek, jejichž titul má vždy dovětek "...o století zpátky". Předchozí publikace přiblížily čtenáři vánoční a velikonoční obyčeje, seznámily jej s dětskými hrami v minulosti a nyní přicházejí na řadu neméně významné svátky a oslavy rodinné. Tak jako z našeho života zmizela většina výročních kalendářních zvyků, obřadů a obyčejů, tak postupně mizejí i rituály a oslavy rodinné. Ale ani ony dnes nejsou zbytečným přepychem: uvítání dítěte na svět, křestní trachta, zásnuby, svatební obřadnost, ale také věci poslední, důstojné rozloučení se členem rodiny... Přezírání těchto staletých zvyklostí má neblahé důsledky. Náš život se stává citově chudším, je plochý, jednotvárný. Odkaz předků v podobě vžitých rodinných rituálů nelze nahradit. Je v nich tradice, úcta k minulosti vlastního rodu, jistota letitých kořenů. Kdo odmítá minulost, nemá budoucnost. Slavme tedy dobře, bodře, vesele i důstojně, jak to uměli naši pradědové a prabáby.

NÁZEV SOUBORU: Rodinné svátky o století zpátky.pdf

AUTOR: Kamila Skopová

ISBN: 9788087310113

VELIKOST SOUBORU: 9,41 MB

STÁHNOUT ČÍST

12 komentářů k příspěvku „Vánoční svátky o století zpátky". Zahradník na cestách říká: 5.12. 2010 v 7.23. Milá paní Gurmánko, děkuji za milé povídání o zvycích vánočních. Pobavilo mě čtení „věštírny z olova", škoda jenom z mého zahradnického pohledu, že olověná tvaromluva přiřkla keřům a jehličnanům tak negativní předpověď.

Vánoční svátky o století zpátky je opravdu zajímavá publikace, hlavně pokud si lidé užívají tu atmosféru a shon vánočních svátků. Musím říci, že u nás doma vánoce tolik neprožíváme a moc tradic nedodržujeme, proto pro mě bylo čtení této knížky opravdu zajímavé.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY