Jan Žižka z Trocnova

Interdrought2020.com Jan Žižka z Trocnova Image
Jan Žižka z Trocnova je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Václav Vladivoj Tomek. Přečtěte si s námi knihu Jan Žižka z Trocnova na interdrought2020.com
Bývali Čechové statní jonáci - jen pouhá zmínka o naší zemi vyvolávala hrůzu na dvorech nejmocnějších středověkých států. Největší děs vzbuzovalo jméno Jana Žižky z Trocnova. Tento neohrožený husitský hejtman rozdrtil několik křížových výprav, které se pokoušely o likvidaci českého pokusu o reformu katolické církve. Paradoxem je, že o životě jedné z nejvýraznějších postav naší historie většina lidí ví jen naprosté minimum. Žil, byl, vítězil, oslepl a zemřel. To je na takového velikána docela málo. Mezeru v našich znalostech se proto pokusil zaplnit skvělý český historik Václav Vladivoj rytíř Tomek. A opravdu se mu to podařilo.

NÁZEV SOUBORU: Jan Žižka z Trocnova.pdf

AUTOR: Václav Vladivoj Tomek

ISBN: 9788073901080

VELIKOST SOUBORU: 2,90 MB

STÁHNOUT ČÍST

Jan Žižka z Trocnova Jan Žižka se narodil něco po roce 1360 na jihočeské samotě Trocnov jako syn drobného zemana. Nebylo mu víc než 12, když utrpěl těžké zranění mečem, přišel o levé oko a půlku tváře mu od té doby hyzdila dlouhá jizva.

Jan Žižka z Trocnova, český válečník a husitský vojevůdce, jedna z nejslavnějších postav české historie vůbec, muž, jenž je v době své největší slávy nazývaný „husitský kníže", přichází na svět někdy kolem roku 1360 v jižních Čechách, v Trocnově, na Českobudějovicku, v rodině svobodného zemana Řehoře.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY