Jan Žižka z Trocnova

Interdrought2020.com Jan Žižka z Trocnova Image
Trávit čas knihou Jan Žižka z Trocnova! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Jan Žižka z Trocnova a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Bývali Čechové statní jonáci - jen pouhá zmínka o naší zemi vyvolávala hrůzu na dvorech nejmocnějších středověkých států. Největší děs vzbuzovalo jméno Jana Žižky z Trocnova. Tento neohrožený husitský hejtman rozdrtil několik křížových výprav, které se pokoušely o likvidaci českého pokusu o reformu katolické církve. Paradoxem je, že o životě jedné z nejvýraznějších postav naší historie většina lidí ví jen naprosté minimum. Žil, byl, vítězil, oslepl a zemřel. To je na takového velikána docela málo. Mezeru v našich znalostech se proto pokusil zaplnit skvělý český historik Václav Vladivoj rytíř Tomek. A opravdu se mu to podařilo.

NÁZEV SOUBORU: Jan Žižka z Trocnova.pdf

AUTOR: Václav Vladivoj Tomek

ISBN: 9788073901080

VELIKOST SOUBORU: 10,65 MB

STÁHNOUT ČÍST

Jan Žižka z Trocnova a Kalicha (roku 1360 v jihočeském Trocnově - 11. října 1424 u Přibyslavi) byl známým českým válečníkem, stal se tvůrcem vojenské defenzívní taktiky, opírající se o vozovou hradbu. Nejvíce se stal známým na samém sklonku svého života, kdy se postavil na stranu husitů a stal se jejich vojevůdcem.

Jan Žižka z Trocnova (ur. ok. 1360 w Trocnovie, zm. 11 października 1424 w Přibyslaviu) - przywódca i strateg taborytów w czasie wojen husyckich. Czeski bohater narodowy. Życiorys. W 1399 utracił cały majątek i musiał opuścić Trocnov. ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY