Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí

Interdrought2020.com Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí Image
Trávit čas knihou Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Spolu s autorem Janem Řeháčkem se tentokrát podíváme do východních Čech. Naše putování zahájíme v Pardubicích, které za svou slávu vděčí moravskému šlechtickému rodu Pernštejnů a v pozdějších dobách rozvoji železnice. Budeme obdivovat pozůstatky pernštejnských vodních děl - rybníky, kanály a akvadukty. Vždyť Pardubicko ve své době sneslo srovnání i s mnohem slavnějším Třeboňskem. Povíme si také o vojenské nemocnici Karanténa a o dvou výstavách, které Pardubice proslavily nejen doma, ale i v zahraničí. A nesmíme zapomenout ani na Jana Kašpara, průkopníka českého letectví, slavnou dostihovou tradici a tajemství výroby perníku.Po prozkoumání pardubického okolíse vydáme na východ k českomoravskému pomezí. Navštívíme řadu hradů - Kunětickou horu, Lichnici, Košumberk nebo Svojanov, rodiště hudebních skladatelů Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů Litomyšl a Poličku, v Podlažicích si povíme o pověstné Ďáblově bibli. Vynechat nesmíme ani řadu měst a městeček - Chrudim, Vysoké Mýto, Hrochův Týnec nebo Heřmanův Městec. Ve Vraclavi se seznámíme s pohnutou historií rodu Vršovců a v bývalé osadě Ležáky se pokloníme obětem krveprolití z doby po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Nechte se pozvat k návštěvě tohoto překrásného a na historii bohatého kraje. Věřte, že nebudete litovat.

NÁZEV SOUBORU: Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí.pdf

AUTOR: Jan Řeháček

ISBN: 9788087866238

VELIKOST SOUBORU: 4,20 MB

STÁHNOUT ČÍST

Hledáte Tajemné stezky Od Pardubic k českomoravskému pomezí od Řeháček Jan? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR

Armin z věže Frey Poznámky k poznání tohoto světa. Armády noci: Dějiny jako román, román jako dějiny Norman Mailer pdf. Arnošt Goldflam Pořád o jednom a jiné: /povídky/ Aztécká filosofie: Myšlenky Nahuů na základě původních pramenů Miguel León-Portilla pdf.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY