Tajný mandarín

Interdrought2020.com Tajný mandarín Image
Hledáte knihu Tajný mandarín? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Sara Sheridanová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Tajný mandarín je to, čo Truman Capote nazval „faction“ – zmes reality a fikcie. Bez mučenia priznávam, že som dbala hlavne na to, aby som vymyslela dobrý príbeh, ale vždy keď to bolo možné, zachovala som historickú presnosť. Fortune uskutočnil niekoľko dobre zdokumentovaných výprav do Ázie a všetko si dôkladne zapisoval, sústredil sa však hlavne na botanické objavy.Sara SheridanováHerečka Mary Penneyová uvrhla hanbu na svoju rodinu. Jej švagor, ambiciózny botanik Robert Fortune, v snahe vyhnúť sa škandálu ju donúti, aby ho sprevádzala na výprave do Číny, kde má pre Východoindickú spoločnosť ukradnúť čajové semená. Robert pred ňou tají skutočnosť, že je špiónom Veľkej Británie, ktorá krátko predtým zvíťazila v ópiovej vojne s Čínou. Je to nebezpečná úloha – Číňania stále považujú Britov za nepriateľov, a keby zistili, že chce vyviezť čajové semená, čakal by ho trest smrti. Mary v ťažkých podmienkach smúti za londýnskym životom a svojím synom, ktorého musela nechať u sestry. Tisícky kilometrov od domova Mary objavuje pocit slobody, ktorý získala prezlečená za muža.Nezabudnuteľný príbeh o láske, vnútornej sile a nezlomnom odhodlaní – o silnej žene, ktorá sa rozhodne presadiť vo svete mužov, a o mužovi, ktorý sa nezastaví pred ničím, aby splnil svoje túžby.

NÁZEV SOUBORU: Tajný mandarín.pdf

AUTOR: Sara Sheridanová

ISBN: 9788055124544

VELIKOST SOUBORU: 10,78 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha.cz je internetové knihkupectví Mladé fronty, které nabízí kvalitní knihy online za atraktivní ceny.

Tajný mandarín Herečka Mary Penneyová přivolala hanbu na svou úctyhodnou rodinu, když se stala matkou nemanželského dítěte. V zoufalé snaze vyhnout se skandálu ji švagr, ambiciózní botanik Robert Fortune, přinutí, aby ho doprovázela do Číny, kde má ukrást rostliny čajovníků pro Východoindickou společnost.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY