Everest

Interdrought2020.com Everest Image
Hledáte knihu Everest? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Robert Birkby? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Od himálajských událostí roku 1996, smutně proslulých jako tragédie na Mount Everestu, uběhlo už mnoho let. Dvě komerční expedice tehdy vsadily na předpověď hezkého počasí a vyrazily směrem k nejvyššímu vrcholu světa. Jedna z nich postupovala pod vedením Scotta Fischera, majitele seattleské agentury Mountain Madness, který zde zahynul. V následujících letech přesáhl příběh obou tragických expedic dalece samotná fakta a přesunul se spíše do kategorie legend. Bylo napsáno mnoho knih, vysvětlujících motivace a jednání průvodců i jednotlivých členů výprav.Everest však není příběh o tom, jak Scott Fischer zemřel, ale jak žil. Je to strhující vyprávění a oslava života prožitého ve výškách, bez hranic či omezení, života charismatického člověka překypujícího entuziasmem a téměř nadlidskou vytrvalostí. Everest je popis Scottova výstupu z beztvárné krajiny New Jersey až k nejznámějším štítům planety, je svěží a energickou připomínkou toho, že je potřeba stále posouvat hranice a limity, a zároveň poklona muži, jehož vášeň pro dobrodružství se ukázala být nakažlivou snad pro každého, koho v životě potkal.

NÁZEV SOUBORU: Everest.pdf

AUTOR: Robert Birkby

ISBN: 9788074628573

VELIKOST SOUBORU: 3,67 MB

STÁHNOUT ČÍST

Directed by Baltasar Kormákur. With Jason Clarke, Ang Phula Sherpa, Thomas M. Wright, Martin Henderson. The story of New Zealand's Robert "Rob" Edwin Hall, who on May 10, 1996, together with Scott Fischer, teamed up on a joint expedition to ascend Mount Everest.

Everest ist ein britisch-US-amerikanisch-isländischer Spielfilm des Regisseurs Baltasar Kormákur aus dem Jahr 2015.Das Drehbuch zu dem Bergsteigerdrama verfassten William Nicholson und Simon Beaufoy.Der biografische Abenteuerfilm behandelt die Ereignisse im Mai 1996 bei einer Besteigung des Mount Everest.Der Film wurde in den Formaten IMAX 3D und RealD 3D veröffentlicht.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY