Dech, duch a duše češtiny

Interdrought2020.com Dech, duch a duše češtiny Image
Trávit čas knihou Dech, duch a duše češtiny! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Dech, duch a duše češtiny a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Jedině čtenáři bystrého ducha se dokážou dotknout duše jazyka; jedině čtenáři s vnímavou duší dokážou zaslechnout, jak čeština dýchá – a právě pro takové čtenáře je napsána kniha Pavly Loucké. Autorka v ní vtipným, svěžím, neotřelým způsobem zúročuje letité zkušenosti s psaním o jazyce (od 90. let píše jazykové sloupky pro časopis Vesmír): čtivě vypráví o historickém vývoji češtiny, s pochopením i sarkastickým nadhledem komentuje její současnou situaci a zamýšlí se i nad její budoucností. To vše kongeniálně doplňují nádherné ilustrace Zdeňka Mézla, českého mistra dřevorytu. Kniha tak pobaví a potěší nejen dospívající, ale i dospělé čtenáře – a může posloužit i jako krásný, reprezentativní dárek.

NÁZEV SOUBORU: Dech, duch a duše češtiny.pdf

AUTOR: Pavla Loucká

ISBN: 8000018624

VELIKOST SOUBORU: 7,25 MB

STÁHNOUT ČÍST

Není divu, slovo lhota se dříve používalo jako dnešní sídliště. Pavla Loucká ve své knize Dech, duch a duše češtiny vysvětluje, že tyto názvy souvisí se slovem lhóta (dnes lhůta). Ve 13. století často přicházeli do Čech kolonisté z Německa, kteří si pronajímali od vrchnosti pozemky.

Dech,duch a duše češtiny - Loucká Pavla - Jedině čtenáři bystrého ducha se dokážou dotknout duše jazyka; jedině čtenáři s vnímavou duší dokážou zaslechnout, jak čeština dýchá - a právě pro takové čtenáře je napsána kniha Pavly Loucké. Autorka v ní vt

SOUVISEJÍCÍ KNIHY