Evropská unie: Hospodářské politiky

Interdrought2020.com Evropská unie: Hospodářské politiky Image
Hledáte knihu Evropská unie: Hospodářské politiky? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2008 a autorem je Irah Kučerová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Publikace obsahuje přehled hlavních sfér hospodářské politiky v rámci Evropské unie a je příspěvkem nejenom ke studiu těchto politik, ale i k důkladnější orientaci v podstatných rysech, etapách i souvisejících hospodářsko-politických problémech evropské integrace. Autorka informuje nejen o postavení jednotlivých politik v institucionálním kontextu Evropské unie, ale také postihuje problémové aspekty evropské ekonomiky. Publikace navazuje na předchozí práci autorky (Kučerová, I.: Ekonomiky členských států EU, Karolinum Praha 2003).

NÁZEV SOUBORU: Evropská unie: Hospodářské politiky.pdf

AUTOR: Irah Kučerová

ISBN: 9788074001222

VELIKOST SOUBORU: 8,62 MB

STÁHNOUT ČÍST

V roce 1988 Evropská rada v Hannoveru vytvořila Výbor pro studium hospodářské a měnové unie, jemuž předsedal Jacques Delors, tehdejší předseda Evropské komise. V roce 1989 předložil výbor zprávu (Delorsova zpráva), v níž navrhl přísná opatření za účelem vytvoření HMU ve třech etapách.

Evropské právo hospodářské soutěže je součástí práva Evropské unie zaměřené na odstraňování překážek obchodních vztahů v rámci společného trhu.Souvisí především s potíráním kartelových dohod, zneužívání dominantního postavení, nedovolených fúzí a státními podporami.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY