Tísíc rokov aškenázskej kultúry

Interdrought2020.com Tísíc rokov aškenázskej kultúry Image
Trávit čas knihou Tísíc rokov aškenázskej kultúry! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Tísíc rokov aškenázskej kultúry a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Táto publikácia chce v celej svojej rozmanitosti priblížiť zasväteným čitateľom, nie však vysloveným odborníkom, históriu jedného sveta, ktorý je takmer neznámy, no zároveň mu patrí ústredné miesto v európskej kultúre. Svet, ktorý sa geograficky rozprestiera od Alsaska po Ukrajinu a od Severného mora až po Taliansko. Na tejto obrovskej rozlohe však nechýbajú stmeľujúce činitele: spoločný pôvod, podobná organizácia obcí, rovnaký jazyk - jidiš. Obyvatelia, ktorí sa s nimi stretávajú, sa zmietajú medzi prijatím a odmietaním. Sami židia sa nevedia rozhodnúť, či si ponechať vlastnú identitu, alebo zvoliť integráciu. A práve kultúra, ktorá má svoj pôvod v zložitej histórii Aškenázov, je témou tejto knihy.

NÁZEV SOUBORU: Tísíc rokov aškenázskej kultúry.pdf

AUTOR: none

ISBN: 8071494607

VELIKOST SOUBORU: 5,62 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha: Tisíc rokov aškenázskej kultúry. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ...

Profesor Eske Willerslev z kodanského Centra geogenetiky však našiel dôkaz, že lov na mastodonty a ďalších členov vtedajšej megafauny sa začal minimálne o tisíc rokov skôr, ako sa doteraz predpokladalo. História pôvodných obyvateľov Severnej Ameriky sa tak posunula do obdobia 14-tisíc rokov pred naším letopočtom.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY