Sicílie

Interdrought2020.com Sicílie Image
Hledáte knihu Sicílie? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je none? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
14 prohlídkových tras, které vás dokonale seznámí se Sicílií. Objevte to nejlepší z tohoto krásného ostrova: řecké chrámy a barokní kostely, sopečnou činností tvarovanou krajinu, pláže a mnoho dalšího... Díky našim praktickým radám můžete poznat místní kuchyni a dozvědět se, kam vyrazit za nákupy, zábavou i oddechem. Při svých cestách za poznáním jistě oceníte podrobnou rozkládací mapu.Goethe nazval Sicílii „opojnou“ – ať už to bylo kvůli antickým chrámům, erupcím Etny či samotným žhavým Sicilanům. „Navštívit Itálii a nevidět Sicílii,“ napsal kdysi, „to je jako nevidět Itálii vůbec, neboť Sicílie je klíčem ke všemu.“ Dědictví národů, které ostrovu vládly či jej na nějakou dobu ovlivnily, se promítají do komplexu tradic a zvyků i do různorodosti architektury. Nepřekvapí proto, že Sicilané se považují za samostatný národ, který je odlišný od zbytku Italů.Sicílie vás občas překvapí: kouř vycházející z jícnu Etny se vznáší nad vonícím citrusovým sadem, sloupy řeckého antického chrámu podpírají barokní katedrálu, neobvyklý arabsko-normanský kostel je vyzdoben byzantskými mozaikami, pouliční trh má nádech marockého súku. To, co můžete na Sicílii zažít, doslova „nezná hranic“: lze například v jeden den dopoledne lyžovat na svazích Etny, odpoledne se slunit na pláži a večer nahlédnout do kráteru sopky, jak v něm bublá žhavá láva. No, a další den si můžete třeba dopoledne prohlédnout mozaiky v římské vile, odpoledne navštívit údolí plné řeckých antických chrámů a večer pak v antickém amfiteátru zhlédnout klasické drama pod širým nebem se zářícími hvězdami.Obsah:14 prohlídkových tras městem.Podrobná rozkládací mapa.Praktické informace a tipy na cestu.Kde se ubytovat, najíst a nakoupit.Kam vyrazit za zábavou i oddechem.

NÁZEV SOUBORU: Sicílie.pdf

AUTOR: none

ISBN: 9788075082008

VELIKOST SOUBORU: 4,12 MB

STÁHNOUT ČÍST

Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a je také největším a nejjižnějším regionem Itálie.Ostrov má trojúhelníkový tvar a je omýván třemi moři - ze severu Tyrhénské, z jihu Středozemní a z východu Jónské. Od italské pevniny dělí ostrov Mesinská úžina, jež v nejužším místě měří jen tři kilometry.

Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a je také nejjižněji položeným regionem celé Itálie. Jeho břehy omývají vody hned tří moří - Jónského (na východě), Tyrhénského (na severu) a Středozemního (na jihu). Od afrického kontinentu dělí Sicílii jen 140 kilometrů.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY