Judikatúra vo veciach bezpodielového spoluvlastníctva manželov

Interdrought2020.com Judikatúra vo veciach bezpodielového spoluvlastníctva manželov Image
Judikatúra vo veciach bezpodielového spoluvlastníctva manželov je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Edmund Horváth. Přečtěte si s námi knihu Judikatúra vo veciach bezpodielového spoluvlastníctva manželov na interdrought2020.com
Publikácia „Judikatúra vo veciach bezpodielového spoluvlastníctva manželov“ vyšla v roku 2008 ako druhá vo vtedy ešte novej edícii tematicky zameraných výberov súdnych rozhodnutí. Po desiatich rokoch teda nastal čas na revidovanie tejto zbierky, a to aj s ohľadom na rekodifikáciu civilného procesného práva a zmeny v ďalších právnych predpisoch. Do publikácie sa tak dostali desiatky ďalších súdnych rozhodnutí, upravili sa odkazy na súvisiace predpisy a niektoré súdne rozhodnutia boli z výberu odstránené, keďže s ohľadom na legislatívne zmeny prestali byť relevantné. Výber judikatúry obsahuje nielen publikované, ale aj nepublikované súdne rozhodnutia, a to predovšetkým slovenských súdov, ale aj českých súdov. Pri nepublikovaných súdnych rozhodnutiach bola tzv. právna veta vytvorená zostaviteľom publikácie, nejde teda o oficiálny výber publikovanej judikatúry. Začlenenie rozhodnutí do jednotlivých kapitol treba brať len orientačne, keďže niektoré súdne rozhodnutia sa týkajú viacerých čiastkových problémov, neraz rozoberajú aj hmotnoprávny, aj procesnoprávny aspekt, pričom sme sa snažili vyhnúť prehnanej duplicite. Snahou zostaviteľa bolo vybrať nielen súdne rozhodnutia obsahujúce zásadné práve závery, ale aj rozhodnutia súdov, v odôvodneniach ktorých možno nájsť zrozumiteľný výklad elementárnych otázok, aby bola publikácia nielen inšpirujúca pre odborníkov z praxe, teda sudcov, vyšších súdnych úradníkov alebo advokátov, ale aj užitočná a zrozumiteľná pre širšiu verejnosť a študentov právnických fakúlt.

NÁZEV SOUBORU: Judikatúra vo veciach bezpodielového spoluvlastníctva manželov.pdf

AUTOR: Edmund Horváth

ISBN: 9788081689031

VELIKOST SOUBORU: 10,50 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha Judikatúra vo veciach bezpodielového spoluvlastníctva manželov(Edmund Horváth) za skvělou cenu v internetovém knihkupectví moja-kniha.cz. Objevte i další knihy nejlevnější na internetu.

Kniha.cz je internetové knihkupectví Mladé fronty, které nabízí kvalitní knihy online za atraktivní ceny.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY