Dějiny bez hranic?

Interdrought2020.com Dějiny bez hranic? Image
Trávit čas knihou Dějiny bez hranic?! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Dějiny bez hranic? a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Vývojové tendence vojenství se jen zřídka zastavují před státními hranicemi. Vojenské dějiny jsou však až dodnes z velké míry národními dějinami. Popsat vojenské dimenze minulosti z evropské perspektivy proto znamená stanovit nové akcenty a otevřít tak překvapivé náhledy. To odpovídá nejen zájmu historické vědy o mezinárodní a nadnárodní procesy, ale odráží to také vývoj bezpečnostní politiky, směřující k vytvoření mnohonárodních ozbrojených sil. Renomovaní historikové z 25 států si vzali pod drobnohled vztahy v Evropě v období od 19. století, přesahující hranice jednotlivých zemí. Tato inovativní kniha, vybavená četnými obrázky, grafy a mapami, poprvé osvětluje otázky zavrhování války a míru, změn v poměru mezi civilní a vojenskou sférou, reprezentace vojenství v podobě obrazů vlastních i cizích, jakož i vztahů ozbrojených sil v rámci vojenských aliancí od napoleonských válek. Uvedené problémy zkoumá z transnacionální perspektivy a stává se tak cenným vodítkem pro historiky i širší veřejnost.

NÁZEV SOUBORU: Dějiny bez hranic?.pdf

AUTOR: Jörg Echternkamp

ISBN: 9788020029355

VELIKOST SOUBORU: 7,20 MB

STÁHNOUT ČÍST

Dějiny bez hranic? Editor: Echternkamp, Jörg a Mack, Hans-Hubertus Nakladatel: Academia EAN: 9788020029355 ISBN: 978-80-200-2935-5 Překlad: Pilát, Vladimír Popis: 1× kniha, brožovaná, 460 stran, česky Rozměry: 16 × 24 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání)

Obsah knihy: Dějiny bez hranic? - Evropské dimenze vo. Vývojové tendence vojenství se jen zřídka zastavují před státními hranicemi. Vojenské dějiny jsou však až dodnes z velké míry národními dějinami. Popsat vojenské dimenze minulosti z evropské perspektivy proto znamená stanovit nové akcenty a otevřít tak překvapivé ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY