Madame du Barry

Interdrought2020.com Madame du Barry Image
Madame du Barry je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Mónica Berensteinová. Přečtěte si s námi knihu Madame du Barry na interdrought2020.com
Mónica Berensteinová vystudovala dějiny na univerzitě v Buenos Aires. Pracovala na vzdělávacím projektu města Buenos Aires "Dospělí 2000" jako pedagogická konzultantka a v roce 2005 napsala průvodce po racionálním čtení. V současnosti pracuje jako vedoucí oddělení společenských věd na gymnáziu, kde také učí a pracuje na své doktorské práci týkající se výzkumu vzdělávání. Literární dráhu začala jako korektorka pedagogické literatury jednoho známého buenos-aireského nakladatelství. Madame du Barry je zatím jejím literárním vrcholem. Přepych, vášeň a zhýralost v nejbouřlivějším období francouzských dějin. Drama jedné z velkých žen historie na pozadí lesku a pádu monarchie v předvečer Francouzské revoluce. Její jméno bylo synonymem skandálu a prostopášnosti. Její přítomnost vyzývala k hříchu. Madame du Barry je oslňujícím příběhem dívky z lidu, která se díky své ctižádosti a touze po bohatství dokázala povznést do nejvyšších společenských kruhů jedné z nejvýznamnějších evropských monarchií.

NÁZEV SOUBORU: Madame du Barry.pdf

AUTOR: Mónica Berensteinová

ISBN: 8072176099

VELIKOST SOUBORU: 7,84 MB

STÁHNOUT ČÍST

Madame du Barry's formal introduction to King Louis XV was an absolute disaster. During the first attempt, Madame de Bearn choked and couldn't go through with it, faking a sprained ankle instead. On the second try, the King himself got injured and the meeting couldn't take place.

Madame du Barry se narodila 19. srpna 1743 jako Jeanne Bécuová ve Vaucouleurs, městečku na dolním toku řeky Maasy, v ponurém koutu Lotrinska na pomezí se sousední Champagne. Byla dítětem lásky - její matka Anna Bécuová, proslulá svým bujným poprsím, pracovala čas od času pro klášter kajícníků třetího řádu sv.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY