Promýšlet architekturu

Interdrought2020.com Promýšlet architekturu Image
Trávit čas knihou Promýšlet architekturu! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Promýšlet architekturu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kultovní kniha esejů švýcarského architekta Petera Zumthora, držitele Pritzkerovy ceny 2009. Pětašedesátiletý architekt cítí uspokojení, že způsob, jakým pracuje si v dnešní uspěchané době zasloužil pozornost a uznání. Zumthor přiznává, že zčásti pracuje jako sochař."Když na projektu začínám pracovat, tak moje první představa je spojená s materiálem. Věřím, že o tom je architektura. Není o papíru ani o formách, ale je o prostoru a hmotě."Peter Zumthor se narodil v Basileji roku 1943, vyučil se truhlářem. Navštěvuje uměleckoprůmyslovou školu v Bsileji a Patt Institute v New Yorku. Od roku 1979 vlasní ateliér v Haldensteinu ve Švýcarsku. Profesor na Accademi di architektura, Universitá della Svizzera italiana.Nejdůležitější stavby: Zastřešení římských vykopávek, Chur, 1986; Kaple sv. Benedikta, Sumvitg, 1988; Byty pro starší občany, Chur-Masans; Muzeum umění Kolumba, Kolín, 2007.

NÁZEV SOUBORU: Promýšlet architekturu.pdf

AUTOR: Peter Zumthor

ISBN: 9788090192614

VELIKOST SOUBORU: 10,56 MB

STÁHNOUT ČÍST

PROMÝŠLET ARCHITEKTURU Hlavní autor: PETER ZUMTHOR Vydáno: (2009) Atmosféry : architektura v okolním prostoru - věci, které mne obklopují / Hlavní autor: Zumthor, Peter, 1943- Vydáno: (2013)

Všechny informace o produktu Kniha Promýšlet architekturu, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Promýšlet architekturu.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY