Kapitoly o českém verši

Interdrought2020.com Kapitoly o českém verši Image
Trávit čas knihou Kapitoly o českém verši! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Kapitoly o českém verši a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kniha Kapitoly o českém verši shrnuje autorův celoživotní výzkum českého verše. První část se zabývá obecnými principy a v návaznosti i polemice vůči dosavadním koncepcím (včetně Romana Jakobsona a Červenkova učitele Jana Mukařovského) formuluje nově některé podstatné rysy českého verše. Druhou část tvoří průvodce základními metry novočeské poezie, od počátku obrození až do poloviny 20. století. Knihu, která vznikla na základě rozsáhlého excepčního materiálu a na které Miroslav Červenka pracoval do posledních dnů svého života, připravili k vydání Květa Sgallová a Jiří Holý.

NÁZEV SOUBORU: Kapitoly o českém verši.pdf

AUTOR: Miroslav Červenka

ISBN: 8024612747

VELIKOST SOUBORU: 2,62 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kapitoly o českém verši 2006; Pohledy zblízka: zvuk, význam, obraz 2002; všech 25 knih autora. Žánry autora. Poezie Literatura česká Literatura naučná Romány Biografie a memoáry O literatuře. Štítky z knih

Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím" nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY