Diagnóza neplodnost

Interdrought2020.com Diagnóza neplodnost Image
Hledáte knihu Diagnóza neplodnost? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Lenka Slepičková? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Kniha zkoumá neplodnost jako medicínsky konstruovanou podmínku a zároveň jako specifický sociální status. Cílem autorčina výzkumu bylo zjistit, jakou roli hraje neplodnost v rámci životní biografie ve společnosti, která si rodičovství vysoce cení a zároveň se vyznačuje jednou z nejnižších porodností v Evropě. Zajímalo ji, jak se lidé adaptují na situaci, kdy se jejich životní plány dostanou do střetu s překážkami na úrovni fyzického těla i společenských hodnot. Soustředí se tedy především na perspektivu mužů a žen, kteří mají s touto diagnózou osobní zkušenost. Vychází z hloubkových rozhovorů, jejichž analýzu představuje ve čtyřech kapitolách. Každá z nich se zabývá jednou z dimenzí zkušenosti s neplodností a její léčbou: první je věnována časovému a věkovému aspektu léčby neplodnosti, druhá kontaktu neplodných coby pacientů s lékaři a medicínou, třetí se zabývá genderovými rozdíly v reakci na neplodnost a čtvrtá způsoby, jakými se neplodné páry rozhodují o léčbě neplodnosti a budoucím rodičovství. Jaké to je procházet léčbou neplodnosti?Jakou roli v tom hraje věk a peníze? Jaké řešení Češi a Češky v případě neplodnosti preferují: adopci, nebo umělé oplodnění? Jak těžké je rozhodnout se pro použití dárcovských buněk v léčbě neplodnosti? Jak se liší reakce mužů a žen na neplodnost? Jsou neplodní lidé stigmatizováni?

NÁZEV SOUBORU: Diagnóza neplodnost.pdf

AUTOR: Lenka Slepičková

ISBN: 9788074191404

VELIKOST SOUBORU: 8,19 MB

STÁHNOUT ČÍST

SLEPIČKOVÁ, Lenka. Diagnóza neplodnost. Sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti.1. vyd. Praha: Sociologické nakladatelství SLON, 2014. 166 s.

Když se vám nedaří otěhotnět a diagnóza zní neplodnost: I to se dá zvrátit ... že neplodnost je životní situace, která s něčím souvisí. A tím něčím je životní příběh, vaše zdraví psychické i fyzické. Proto je dobré zajímat se sama o sebe a o svou cestu k těhotenství. foto: unsplash.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY