Ptáci v českém životě a kultuře

Interdrought2020.com Ptáci v českém životě a kultuře Image
Trávit čas knihou Ptáci v českém životě a kultuře! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Ptáci v českém životě a kultuře a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Ptáci byli po staletí pro člověka obrazem svobody a volnosti a jakýmsi prostředníkem mezi bohy a lidmi. Kromě duchovního rozměru sloužili i jako zdroj potravy a později se chovali pro okrasu a potěšení. Není proto divu, že zájem o ptactvo prolínal celou historií lidstva. Autor knihy přibližuje čtenáři populární formou úlohu ptáků v životě a kultuře českého národa – od ptačích jmen přes ptáky v lidových obyčejích, slovní kultuře, hudbě, hmotném, výtvarném i pohybovém umění až po českou kuchyni, chovatelství, zemědělství, myslivost a léčitelství. Závěrečné kapitoly se věnují ochraně ptáků v měnícím se prostředí.

NÁZEV SOUBORU: Ptáci v českém životě a kultuře.pdf

AUTOR: Karel Hudec

ISBN: 9788020026286

VELIKOST SOUBORU: 3,79 MB

STÁHNOUT ČÍST

Ptáci byli po staletí pro člověka obrazem svobody a volnosti a jakýmsi prostředníkem mezi bohy a lidmi. Kromě duchovního rozměru sloužili i jako zdroj potravy a později se chovali pro okrasu a potěšení. Není proto divu, že zájem o ptactvo prolínal celou historií lidstva. Autor knihy přibližuje čtenáři populární formou úlohu ptáků v životě a kultuře českého ...

Opeřenci v lidských představách i příbytcích Karel Hudec: Ptáci v českém životě a kultuře.Academia, Praha, 2017, 452 s. „Ptactvo je taková skupina živočišstva, že nad ni líbeznější nemáme na povrchu zemském, a ten, kdo se jednou počal, nejen rozumem, ale i srdcem zabývati jejich duševní stránkou, sotva kdy věnuje tolik lásky skupinám jiným."

SOUVISEJÍCÍ KNIHY