Myslenie a stroj

Interdrought2020.com Myslenie a stroj Image
Trávit čas knihou Myslenie a stroj! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Myslenie a stroj a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Ako myslenie ovplyvňovalo a ovplyvňuje našu predstavu o strojoch? Ako naša predstava o strojoch a stroje sami ovplyvňovali a ovplyvňujú naše premýšľanie a našu predstavu o sebe a o svete okolo nás?Kniha predstavuje fragmenty vedeckého a technického, intelektuálneho a kultúrneho kontextu, ktoré vytvárajú užitočný rámec na chápanie zmyslu dvoch zásadných otázok súčasnej euroatlantickej civilizácie. V tomto ohraničení sa na tieto otázky načrtávajú aj určité odpovede. Hoci je spomenutý kontext veľmi široký, bohatý a mnohotvárny, odpovede sú formulované tak, že nič nebude brániť kultúrne bežne rozhľadenému a vnímavému čitateľovi chápať postoje autora vyjadrené v kapitolách knihy a vytvárať si na naznačené témy a problémy aj svoje vlastné názory.

NÁZEV SOUBORU: Myslenie a stroj.pdf

AUTOR: Jozef Kelemen

ISBN: 9788081012433

VELIKOST SOUBORU: 2,90 MB

STÁHNOUT ČÍST

To, čo však stroje nedokážu, je kreatívne myslenie a inovatívnosť. Na medzinárodnej konferencii Technológia verzus humanita sa k téme umelej inteligencie vyjadril aj futurológ Gerd Leonhard. Ten povedal, že napriek tomu, že nás stroje dobiehajú, nikdy nás nenahradia.

Zaujímalo nás, či podľa názoru V. Kačalu, môžu stroje „myslieť". „Záleží na definícii pojmu ´myslenie´. No podľa toho čo som našiel o myslení na Wikipedii, potom je moja odpoveď áno. Avšak dokázať to neviem. Podľa mňa nič nebráni tomu, aby stroje mohli dokonale simulovať ľudskú myseľ.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY