Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů

Interdrought2020.com Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů Image
Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor František Jáchim. Přečtěte si s námi knihu Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů na interdrought2020.com
Kniha je vyprávěním o vrcholech astronomie. Každý vrchol má svůj prvovýstup – jak říkají přemožitelé velehor – s prvním jménem, jakýmsi symbolem pokoření.Astronomům, o nichž je v knize pojednáno, bylo dopřáno k takovým vrcholům dospět. Dovedla je k tomu velmi usilovná práce a snad i něco málo štěstí. Dovedli je k nim také jejich předchůdci i současníci, kteří astronomii v různé míře obohatili. Ostatně cesta od vrcholu k vrcholu je zpravidla cestou přes údolí, v nichž jsou obvykle pomocníci, bez nichž by se cesta vpřed neobešla. Výběr osobností, o kterých si budeme na dalších stránkách vyprávět, může být posuzován jako velmi úzký. Podle jakého kritéria jsem je vybíral? Zdá se mi, že Ptolemaios, Koperník, Brahe, Kepler, Galilei, Herschel i Hubble viděli vesmír vždy zcela jinak než jejich předchůdci.

NÁZEV SOUBORU: Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů.pdf

AUTOR: František Jáchim

ISBN: 8085839482

VELIKOST SOUBORU: 7,95 MB

STÁHNOUT ČÍST

Sir Frederick William Herschel (15. listopadu 1738 Hannover, Brunšvicko-lüneburské kurfiřtství, Svatá říše římská národa německého - 25. srpna 1822 Slough, Buckinghamshire, Spojené království) byl astronom a konstruktér zrcadlových dalekohledů, který objevil infračervené záření.Byl rovněž hudebním skladatelem, i když jeho skladby upadly v zapomnění.

Po stopách velkých astronomů. Kniha je vyprávěním o vrcholech astronomie. Každý vrchol je spojen s jménem astronoma, kterému bylo dopřáno k takovému vrcholu dospět jako první.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY