Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů

Interdrought2020.com Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů Image
Trávit čas knihou Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kniha je vyprávěním o vrcholech astronomie. Každý vrchol má svůj prvovýstup – jak říkají přemožitelé velehor – s prvním jménem, jakýmsi symbolem pokoření.Astronomům, o nichž je v knize pojednáno, bylo dopřáno k takovým vrcholům dospět. Dovedla je k tomu velmi usilovná práce a snad i něco málo štěstí. Dovedli je k nim také jejich předchůdci i současníci, kteří astronomii v různé míře obohatili. Ostatně cesta od vrcholu k vrcholu je zpravidla cestou přes údolí, v nichž jsou obvykle pomocníci, bez nichž by se cesta vpřed neobešla. Výběr osobností, o kterých si budeme na dalších stránkách vyprávět, může být posuzován jako velmi úzký. Podle jakého kritéria jsem je vybíral? Zdá se mi, že Ptolemaios, Koperník, Brahe, Kepler, Galilei, Herschel i Hubble viděli vesmír vždy zcela jinak než jejich předchůdci.

NÁZEV SOUBORU: Jak viděli vesmír – po stopách velkých astronomů.pdf

AUTOR: František Jáchim

ISBN: 8085839482

VELIKOST SOUBORU: 10,94 MB

STÁHNOUT ČÍST

Astronomové postupují jako detektivové pátrající po stopách zločinu. Ke hledání supernov využívají nejmodernější dalekohledy a technologie. Snaží se přijít na kloub dávné záhadě, jak a proč supernovy vlastně vznikají. Na supernovách je zajímavé, že když se o nich dozví, k jevu už ve skutečnosti došlo.

Přírodní vědy na Martinus.cz. Nakupujte Knihy online. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 %.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY