Liptov 12

Interdrought2020.com Liptov 12 Image
Liptov 12 je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Karol Dzuriak. Přečtěte si s námi knihu Liptov 12 na interdrought2020.com
Najnovší, v poradí dvanásty ročník regionálneho vlastivedného zborníka prináša štyri obsažné historické štúdie, ktorých autori sa zaoberajú rozličnými aspektami dejín Liptova. V aktuálnom vydaní zborníka vychádzajúceho od 60. rokov 20. storočiadominujú práce venované obdobiu stredoveku a raného novoveku. Úvodná štúdia P. Vítka a Ľ. Matejka Stredoveké listiny v správe Archívu v Liptovskom Mikuláši je kompletným regestárom a diplomatickým rozborom listinných dokumentov liptovských mestečiek Bobrovec, Hybe, Liptovská Sielnica, Liptovský Trnovec, Nemecká (dnešná Partizánska) Ľupča a Ružomberok. Z matrík európskych univerzít a vysokých škôl vychádza práca F. Uličného Liptovskí vysokoškoláci v stredoveku a novoveku, ktorá ponúka ucelený originálny pohľad na problematiku štúdií Liptákov v zahraničí od 14. po začiatok 20. storočia. Fundovanúanalýzu vzniku stoličného zriadenia na Liptove a jeho fungovania v prvých dvoch storočiach existencie prináša štúdia M. Martinického Formovanie šľachtickej samosprávy Liptovskej stolice. Problematiku spoločenských dôsledkov výstavby vodného diela Liptovská Mara s osobitným dôrazom na oblasť lokálneho školstva v dotknutom priestore rieši práca V. Kunovej Školstvo v tieni priehrady.

NÁZEV SOUBORU: Liptov 12.pdf

AUTOR: Karol Dzuriak

ISBN: 9788097153564

VELIKOST SOUBORU: 8,88 MB

STÁHNOUT ČÍST

Liptov-Nové luxusní apartmány-super cena 2 - 64 osob Min. 3 noci 18 ložnic 12 koupelen Villa Bellevue se nachází v atraktivní a turisty vyhledávané části Liptovského Mikuláše, v městské části Bodice, v Demänovské dolině.

Liptov Vrchár platné do: 24.12.2017 - nejlepší ceny všech výrobků, akce a slevy najdete na AkcniCeny.cz

SOUVISEJÍCÍ KNIHY