Keď korporácie vládnu svetu

Interdrought2020.com Keď korporácie vládnu svetu Image
Trávit čas knihou Keď korporácie vládnu svetu! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Keď korporácie vládnu svetu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Téma, ktorou sa autor zaoberá, je aj na Slovensku mimoriadne aktuálna, pretože analyzuje vládnucu libertariánsku ideológiu globálneho svetového poriadku, ktorú si veľmi horlivo osvojili aj naše politické a ekonomické elity. Odhaľuje dejinné pozadie tejto ideológie, jej taktiku, ideové základy, stratégiu rozširovania, predovšetkým však jej ekonomickú a ekologickú neudržateľnosť v dlhodobej perspektíve. Profesor Korten svoju analýzu opiera o fakty a bezchybnou argumentáciou poukazuje na škodlivé účinky ekonomickej globalizácie a vysvetľuje príčiny spoločenskej, hospodárskej a politickej krízy našej doby. Presvedčivo dokumentuje, ako vďaka súčinnosti vplyvných ideologických, politických a technologických síl dochádza k čoraz väčšej koncentrácii ekonomickej a politickej moci do rúk hŕstky korporácií a finančných inštitúcií, ktorých finančné záujmy sú v príkrom protiklade so skutočnými záujmami a hodnotami ľudí, pričom za svoju činnosť nikomu nie sú zodpovedné.

NÁZEV SOUBORU: Keď korporácie vládnu svetu.pdf

AUTOR: David C. Korten

ISBN: 8096860305

VELIKOST SOUBORU: 7,51 MB

STÁHNOUT ČÍST

Inzerát Keď korporácie vládnu svetu v okrese Hlavní město Praha, cena 100Kč, od ZimovaEva na Sbazar.cz. Popis: Počet strán: 351 Väzba: brožovaná Rozmer: 145×205 mm Hmotnosť: 420 g Jazyk: slovenský Dobrý stav, osobní převzetí Praha Modřany nebo zaslání ČP (+50 kč)

Korupcia je asi taká stará, ako ľudský svet. Už v antickom Ríme bola dôležitým nástrojom mocenského vplyvu, v stredoveku sa ešte viac rozvinula a skutočnou celosvetovou sieťou sa stala príchodom liberalizmu a globalizácie. Ako píše D. Korten - obchodné reťazce vládnu svetu. Ako, keď nevytvárajú vlády?

SOUVISEJÍCÍ KNIHY