Gemer - Malohont

Interdrought2020.com Gemer - Malohont Image
Trávit čas knihou Gemer - Malohont! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Gemer - Malohont a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Obsiahla národopisná monografia prináša cenné informácie o jednom z historických regiónov Slovenska, ktorý je bohatý na dedičstvo a prejavy tradičnej kultúry. Dielo spracované spôsobom prístupným aj laickému čitateľovi prinášacenný pramenný materiál, pričom zužitkúva výsledky rozsiahleho výskumu ľudovej kultúry, ktorý v polovici 80.rokov minulého storočia uskutočnili poprední odborníci. Zachytáva skutočnosti, ktoré sú v mnohých prípadoch pre našu kultúru nenávratne stratené, no zároveň prináša informácie o aktuálnej situácii a zmenách, ktoré nastali od skončenia výskumu.

NÁZEV SOUBORU: Gemer - Malohont.pdf

AUTOR: Ján Michálek

ISBN: 9788070909904

VELIKOST SOUBORU: 4,18 MB

STÁHNOUT ČÍST

Ku Gemeru bol v 19. storočí pričlenený aj Malohont s centrom v Rimavskej Sobote. Na severe na Gemer zasahuje Národný park Slovenský raj , s ktorým susedí Národný park Muránska planina s množstvom ohrozených druhov rastlín a živočíchov a ojedinelým krasovým reliéfom.

Kniha: Gemer-Malohont z neba -- Gemer-Malohont Region from Heaven - Milan Paprčka. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY