Kim Čong-il uvádí

Interdrought2020.com Kim Čong-il uvádí Image
Trávit čas knihou Kim Čong-il uvádí! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Kim Čong-il uvádí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kim Čong-Il uvádí je rekonstrukcí skutečného případu z roku 1978, kdy severokorejský prominent nechal unést dvě hvězdy jihokorejské kinematografie, aby pro něj vybudovali základy filmového průmyslu. Kim Čong-il, syn zakladatele Severní Koreje Kim Ir-sena, byl filmový nadšenec a fanatický obdivovatel americké a japonské kinematografie. V izolovaném státě, kde zastával už tehdy vysoké státnické funkce, mu jeho oblíbená zábava scházela, a navíc potřeboval film jako prostředek k nabytí ještě větší moci. Severní Korea však neměla žádné vzdělané tvůrce, a tak se aparátčík rozhodl, že je unese od jižních sousedů. Režisér Šin Sang Ok a herečka Čoi Eun He, bývalí manželé, se na osm let ocitli v tvůrčím zajetí, kdy pro tuhý totalitní režim natáčeli jeden snímek za druhým. Puritánská komunistická morálka je dokonce donutila znovu uzavřít manželství. Jejich vysvobození a návrat do Jižní Koreje pak pro změnu zrežírovala CIA.

NÁZEV SOUBORU: Kim Čong-il uvádí.pdf

AUTOR: Paul Fischer

ISBN: 9788025715833

VELIKOST SOUBORU: 9,91 MB

STÁHNOUT ČÍST

Mezi spěšně vydávanými knížkami o KLDR se snadno ztratí spis mladého britského dokumentaristy Paula Fischera Kim Čong-il uvádí, s pikareskním podtitulem Pravdivý příběh o uneseném filmaři, jeho dvorní herečce a o cestě mladého diktátora k moci.V únoru vyšel (se střízlivějším podtitulem) v angličtině (A Kim Jong-il Production, Flatiron Books 2015), v říjnu v ...

Kim Čong-Il uvádí… je rekonstrukcí skutečného případu z roku 1978, kdy severokorejský prominent nechal unést dvě hvězdy jihokorejské kinematografie, aby pro něj vybudovali základy filmového průmyslu. Kim Čong-il, syn zakladatele Severní Koreje Kim Ir-sena, byl filmový nadšenec a fanatický obdivovatel americké a japonské kinematografie.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY