Plavba za horizont

Interdrought2020.com Plavba za horizont Image
Hledáte knihu Plavba za horizont? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2006 a autorem je Ladislav Herzog? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Plavba za horizont je akýmsi nadviazaním na predchádzajúci titul z autorovej dielne - Spoveď dunajského lodníka (2002). Ladislav Herzog (dnes už v dôchodcovskom veku) v ňom opätovne prežíva svoju dobrodružnú náturu. V spomienkach sa vracia do dôverne známeho prostredia, no hlavný motív diela sa zmenil. Jeho próza poviedkového charakteru má tentoraz nádych pokojnejší, v ovzduší šípi čitateľ akýsi návrat domov. Mohlo by sa zdať, že autorove bilancovanie vlastného života bude témou zaujímavou iba pre úzky okruh čitateľov, lenže opak je pravdou. Dielo poukazuje na to, že na každý moment nášho života si treba položiť otázku, či to, čo činíme, má pre nás samotných dostatočný zmysel. Otázka hodnôt a ich usporiadanie v rámci vlastného sveta je napokon vlastná i mladému človeku, ktorému dáva toto dielo tiež možnosť naučiť sa uvažovať bez krátkozrakosti.

NÁZEV SOUBORU: Plavba za horizont.pdf

AUTOR: Ladislav Herzog

ISBN: 9788080612542

VELIKOST SOUBORU: 6,20 MB

STÁHNOUT ČÍST

Plavby z Dubaje nebo z Abú Dhabí jsou oblíbenou variantou zájezdů do exotiky. Ve Spojených arabských emirátech je dnes vše možné: v poušti vystavěná supermoderní města s parky a jezery, sjezdovka a lední stadion, aquaparky, okruh Formule 1, metro, nejluxusnější hotel na světě, umělý ostrov ve tvaru palmy, nejvyšší mrakodrapy.

Plavba za horizont je akýmsi nadviazaním na predchádzajúci titul z autorovej dielne - Spoveď dunajského lodníka (2002). Ladislav Herzog (dnes už v dôchodcovskom veku) v ňom opätovne prežíva svoju dobrodružnú náturu. V spomienkach sa vracia do dôverne známeho prostredia, no hlavný motív diela sa zmenil.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY