Máni Steinn (s podpisom autora)

Interdrought2020.com Máni Steinn (s podpisom autora) Image
Máni Steinn (s podpisom autora) je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Sjón. Přečtěte si s námi knihu Máni Steinn (s podpisom autora) na interdrought2020.com
Kniha je podpísaná autoromSjón je umelecké meno islandského básnika, spisovateľa a textára. Jeho diela boli preložené do vyše 25 jazykov, preslávil sa aj spoluprácou so speváčkou Björk. Koncom roka 1918 prežíva Island turbulentné obdobie: vybuchne sopka Katla, v meste vypukne epidémia španielskej chrípky a krajina sa pripravuje na vyhlásenie nezávislosti od Dánska. Na tomto historickom pozadí sa odvíja príbeh o šestnásťročnom chlapcovi Mánim Steinnovi. Stredobodom jeho života sú filmy. Chodí do kina tak často, ako sa len dá, aj niekoľkokrát na to isté predstavenie. Filmy sú preňho útočiskom aj útechou, cez ne spoznáva ľudí aj okolie. Svet filmov sa napokon začne prelínať s jeho vlastným životom. Chlapec, ktorý stojí na okraji spoločnosti, je napokon aj v reálnom živote viac pozorovateľom než účastníkom.Tento titul nájdete v našej ponuke aj s podpisom autora.

NÁZEV SOUBORU: Máni Steinn (s podpisom autora).pdf

AUTOR: Sjón

ISBN: 0

VELIKOST SOUBORU: 7,16 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kníhkupectvo Artforum v spolupráci s vydavateľstvom SLOVART pozýva na besedu s jedným z najvýraznejších severských literátov. Islandaň Sjón 2. marca v Záhrade predstaví svoju knihu Máni Steinn. Chlapec, ktorý nebol.

Sjón: Máni Steinn. Chlapec, ktorý nebol. Aňa Ostrihoňová v Rádiu_FM odporúča prečítať si knihu islandského spisovateľa Sjóna. My vás pozývame do kníhkupectva Artforum v Banskej Bystrici a v Bratislave na výnimočné stretnutie s týmto autorom a ponúkame ukážku z jeho knihy Máni Steinn.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY