Mezi starou vlastí a Amerikou

Interdrought2020.com Mezi starou vlastí a Amerikou Image
Hledáte knihu Mezi starou vlastí a Amerikou? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je Marek Vlha? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Kniha přibližuje počátky české krajanské komunity v USA 19. století v rámci českého i amerického historického kontextu a dosavadní pohledy na „českou Ameriku“ obohacuje o dosud málo známá témata. Jejím hlavním cílem je rozkrýt vzájemné vztahy mezi českou národní společností, americkou společností a krajanskou komunitou. Do popředí vstupuje mimo jiné budování vzájemných obrazů, kontrast mezi představami o Novém světě a realitou amerického života, krajanské koncepty nové vlasti, soužití s dalšími etnickými menšinami, náboženský konflikt uvnitř českoamerické komunity či úloha zakladatelského období v její historické paměti. Knihu doplňuje obrazová příloha.

NÁZEV SOUBORU: Mezi starou vlastí a Amerikou.pdf

AUTOR: Marek Vlha

ISBN: 9788087709139

VELIKOST SOUBORU: 9,25 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha přibližuje počátky české krajanské komunity v USA 19. století v rámci českého i amerického historického kontextu a dosavadní pohledy na „českou Ameriku" obohacuje o dosud málo známá témata. Jejím hlavním cílem je rozkrýt vzájemné vztahy mezi českou národní společností, americkou společností a krajanskou komunitou.

Mezi starou vlastí a Amerikou - Počátky české krajanské komunity v USA 19. století - Marek Vlha . Kniha přibližuje počátky české krajanské komunity v USA 19. století v rámci českého i amerického historického kontextu a dosavadní pohledy na „českou Ameriku" obohacuje o dosud málo známá témata.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY