Rychlost medu

Interdrought2020.com Rychlost medu Image
Rychlost medu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jay Ingram. Přečtěte si s námi knihu Rychlost medu na interdrought2020.com
Čtivá populárně naučná kniha. Autor odhaluje skutečnosti, s nimiž se běžně setkáváme, ale ve spěchu každodenního života se nezamýšlíme nad tím, proč se dějí. Proč věci fungují určitým způsobem, proč dochází k některým událostem, jaké zákony fyziky či psychologie za nimi stojí? Nabádá také čtenáře, aby se ve svém ustavičném spěchu na chvíli zastavili a nad některými věcmi se zamysleli. Některá z témat, jež ho zaujala:Proč se med rozlévá po chlebu do všech směrů a proč právě určitou rychlostí? Co způsobuje, že se na hladině horké kávy v šálku vytvářejí podivné světlejší skvrny oddělené tmavými pruhy? Dokáže se i člověk podobně jako netopýři a delfíni orientovat podle odražených zvukových vln? Proč se mnozí lidé budí i bez budíku vždy ve stejný čas? Proč komáři štípou jen některé lidi? Jak nás komár najde?Proč čas utíká rychleji, když se dobře bavíme? Proč se cesta na neznámé místo zdá vždy delší než cesta zpátky? Proč je nám nepříjemné, když na nás někdo civí? Autor poutavě proniká do podivných skutečností, z nichž se skládá náš fyzický a psychický svět, a odhaluje neočekávané souvislosti, vypráví například anekdoty z historie vědy a ukazuje, že mohou být důležité i pro současné vědecké diskuse.

NÁZEV SOUBORU: Rychlost medu.pdf

AUTOR: Jay Ingram

ISBN: 8086508870

VELIKOST SOUBORU: 7,66 MB

STÁHNOUT ČÍST

Všetky informácie o produkte Kniha Rychlost medu - Jay Ingram, Zbyněk Janáček, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Rychlost medu - Jay Ingram, Zbyněk Janáček.

Rychlost medu: A jiná věda každodenního života Čtivá populárně naučná kniha. Autor odhaluje skutečnosti, s nimiž se běžně setkáváme, ale ve spěchu každodenního života se nezamýšlíme nad tím, proč se dějí.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY