Jan Slavík - Příběh zakázaného historika

Interdrought2020.com Jan Slavík - Příběh zakázaného historika Image
Trávit čas knihou Jan Slavík - Příběh zakázaného historika! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Jan Slavík - Příběh zakázaného historika a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Monografie představuje v současnosti pozapomenutého historika, který byl za první republiky kritizován z obou stran politického spektra a po roce 1948 definitivně umlčen. Historik Jan Slavík (1885-1978) patřil mezi nejvýraznější osobností českého dějepisectví v meziválečném období. Od mládí se věnoval problematice slovanských, především ruských dějin, roku 1925 se stal ředitelem Ruského historického zahraničního archivu při ministerstvu zahraničí. Jeho studie založené na srovnání ruské revoluce s průběhem a výsledky předcházejících revolucí se staly trvalým obohacením historické vědy. Podnětný Slavíkův přístup se projevil zejména v nejúspěšnějších knihách Lenin (1934) a Leninova vláda (1935). Ruské revoluci věnoval Slavík i obsáhlou publicistickou činnost. Zároveň Slavík jako nejvážnější oponent svého učitele Josefa Pekaře a kritik pozitivistické faktografičnosti Gollovy školy z pozic sociologického výkladu dějin, který podal Max Weber a u nás T. G. Masaryk, výrazně zasahoval do otázek smyslu a pojetí českých dějin, zejména husitství. Jako temperamentní publicista Slavík často zasahoval do politických otázek. V třicátých letech vystupoval proti nastupujícímu fašismu a hájil čs. politiku před výpady Henleinovy strany, po II. světové válce protestoval proti zavádění nových totalitních metod, což mu vyneslo zatčení v únoru 1948 a dlouhodobé umlčení, které trvalo, s výjimkou období Pražského jara, až do jeho smrti.

NÁZEV SOUBORU: Jan Slavík - Příběh zakázaného historika.pdf

AUTOR: Jaroslav Bouček

ISBN: 9788073190064

VELIKOST SOUBORU: 8,85 MB

STÁHNOUT ČÍST

Jan Slavík - Příběh zakázaného historika; Jan Slavík - Příběh zakázaného historika. kliknutím zvětšíte. ks. Kód: 0224314: Nakladatel: Nakladatelství H+H Vyšehradská, s.r.o. Cena s DPH : ... Zboží ze stejné kategorie - Jan Slavík - Příběh zakázaného historika.

Srovnání cen Jan Slavík - Příběh zakázaného historika. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 186 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY