Maďarsko v druhej svetovej vojne

Interdrought2020.com Maďarsko v druhej svetovej vojne Image
Trávit čas knihou Maďarsko v druhej svetovej vojne! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Maďarsko v druhej svetovej vojne a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Účasť Maďarska v druhej svetovej vojne je fascinujúcim príbehom vzostupov a pádov, zmarených nádejí a snov. Deborah Corneliusová píše o snahe Maďarska získať späť starú slávu spojenectvom s nacistickým Nemeckom. Z dnešného pohľadu bol tento pokus od začiatku odsúdený na neúspech. Kniha sa začína Trianonskou mierovou zmluvou, v ktorej Maďarsko prišlo o väčšinu územia a obyvateľstva. Snaha získať ich späť sa stala základom maďarskej zahraničnej politiky. Maďarskí politici v kľúčových okamihoch uprednostnili zisk územia pred inými záujmami. Uverili, že tým dosiahli svoj dlhodobý cieľ. Namiesto toho pod banálnou zámienkou bombardovania Košíc zaviedli krajinu do zbytočnej vojny, ktorá priniesla utrpenie vojakom na východnom fronte a neskôr aj domácemu obyvateľstvu. Maďarsko sa postupne stalo jedným z najkrvavejších bojísk druhej svetovej vojny a za svoje predchádzajúce rozhodnutia zaplatilo sovietskou okupáciou a štyridsiatimi rokmi komunistickej vlády. Vo chvíľach, keď sa Maďarsko muselo rozhodovať medzi dvoma možnosťami, si nakoniec takmer vždy vybralo tú nesprávnu.Autorka sa venuje aj komplikovaným vzťahom Maďarska s medzivojnovým Československom, vrátane podielu na jeho rozbití prostredníctvom Viedenskej arbitráže. Neobchádza ani dodnes kontroverznú tému povojnovej výmeny obyvateľstva a postavenia maďarskej národnosti menšiny na našom území medzi vojnami aj po nej.

NÁZEV SOUBORU: Maďarsko v druhej svetovej vojne.pdf

AUTOR: Deborah S. Cornelius

ISBN: 9788081592621

VELIKOST SOUBORU: 10,94 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha: Maďarsko v druhej svetovej vojne (Deborah S. Cornelius). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!

Tu sa dostávame k dvom najvýznamnejším vývojom v Druhej svetovej vojne: operácii Barbarossa a vstupe Japonska do vojny útokom na Pearl Harbor proti USA. Na operácii Barbarossa je fascinujúce to, že oproti neskorším úspechom Červenej armády to bola neuveriteľná katastrofa.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY