Poslední báseň

Interdrought2020.com Poslední báseň Image
Trávit čas knihou Poslední báseň! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Poslední báseň a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
VPoslední básnise prolíná několik pásem. Za milostným intermezzem obou hlavních postav se odehrává střetnutí dvou vrstev bengálské společnosti a dvou jejich životních pojetí. Právník Amit představuje bohatou, provokující, nudící se bengálskou společnost. Své povolání vykonává jen proto, aby se bavil a udržoval společenské styky. Lábanje je jiná. Její vztah k životu je opravdovější a opravdovější je i v milostném citu. Hlavním zájmem románu zůstává psychologie milostného citu: básnická krása lásky se otevírá v jiskření lyrických a duchaplných dialogů.  Rabíndranáth Thákur se narodil roku 1861 v Kalkatě v rodině, která náležela k vysoké bráhmanské kastě. Za hlavní náplň svého života považoval sblížení a vzájemné porozumění Východu se Západem.

NÁZEV SOUBORU: Poslední báseň.pdf

AUTOR: Rabíndranáth Thákur

ISBN: 8070214503

VELIKOST SOUBORU: 4,94 MB

STÁHNOUT ČÍST

Báseň s modlitbičkou pro černou hodinku (Poslední blues)-Dvanáct kytar (Včela na sněhu)-Dvůr a jiné verše-Hajany (Nevídáno neslýcháno)-Jaký to s ním bylo (Lazar a píseň)-Kamarádi (Veliké lásky a sny)-List (Člověka hořce mám rád)-Miss Otis lituje-Nevědomí (Veliké lásky a sny)-Nevídáno, neslýcháno!

Kniha: Poslední báseň - Thákur Rabíndranáth. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY