Schovanka

Interdrought2020.com Schovanka Image
Hledáte knihu Schovanka? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2001 a autorem je Teresa Medeiros? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Emily neměla šťastné dětství: když jí bylo jedenáct, její otec zemřel během zlatokopecké výpravy na Nový Zéland. Odcházel z tohoto světa poměrně klidný, poněvadž mu jistý muž slíbil, že se o Emily postará a bude řádně spravovat její dědictví. Nic z toho se však nestalo, a tak se chudá osiřelá Emily ocitla v přísné dívčí škole a strávila tam několik nešťastných let. Sotva dosáhla plnoletosti, věčně nabručená ředitelka školy jí sdělila, že je načase, aby se o sebe začala starat sama. Zoufalá dívka se rozhodla odplout na Nový Zéland a vyhledat muže, který se zpronevěřil svému slibu. Justin Connor už nedokázal snášet pokrytectví londýnské smetánky a vyměnil elegantní viktoriánské salony za divoké novozélandské pobřeží, které mu připadá jako poslední ráj na světě. Když jedné noci najde na pláži bezmocně ležící dívku, netuší, že se celý jeho svět otřese v základech. Záhadná trosečnice v něm totiž vyvolá nepříjemné vzpomínky, které již dávno vypudil z paměti. A to ještě netuší, že se mu ta neznámá kráska s nádhernýma očima rozhodla pomstít za nedobrovolných sedm let samoty - a jako odškodné nepřijme nic menšího než jeho nezdolné srdce.

NÁZEV SOUBORU: Schovanka.pdf

AUTOR: Teresa Medeiros

ISBN: 8073030330

VELIKOST SOUBORU: 1,31 MB

STÁHNOUT ČÍST

Pytlákova schovanka je česká filmová komedie z roku 1949 natočená režisérem Martinem Fričem.Hlavní hrdina filmu - milionář milující operu (Oldřich Nový) - zachrání chudou venkovskou dívku (Hana Vítová), která je po příchodu do města nucena pracovat v pochybném podniku.Ona jej na oplátku svým zpěvem zachrání, když vyčerpán nad svým dílem umírá.

Filmoví novináři Rudolf Jaroš a Milan Naháč napsali námět a spolu se scenáristy Josefem Neubergem a Františkem Vlčkem i scénář k satirické veselohře Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář. Šlo o parodii na líbivé operetky a příběhy z Červené knihovny, které mimo jeviště pronikly i do českého filmu.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY