Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět

Interdrought2020.com Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět Image
Trávit čas knihou Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Poznat Vietnam zblízka, uvidět a hlavně prožít, jaký je… Tato netradičně pojatá knížka není klasickým cestopisem seznamujícím s památkami daného místa. Je to spíše „kniha oči i duši otevírající“, tvořená souborem „medailonků“ o Vietnamu a jeho obyvatelích. Jakýsi „pocitopis“ s řadou postřehů a údajů, kterých si klasický bedekr nevšímá a ani nemůže všimnout. Vyjeví se nám zde Vietnam a Vietnamci skuteční – ve světě reálném, ale plném někdy až surreálných zážitků. A my čtenáři si spolu s autorkou těchto cestopisných příběhů můžeme ono putování užívat. Žila zde dostatečně dlouho, aby se z Vietnamu stal její „paralelní svět“. Popis jejích příhod je velmi bezprostřední. A tak, když ona se těší z exotického jídla, jsme to i my, komu se sliny sbíhají, když se třese zimou (což je ve Vietnamu vzácnost), i nám začnou zuby drkotat, když ona si užívá divoké jízdy autobusem, jsme to my, kterým se opojně točí hlava.A spolu s autorkou se hlavně smějeme a usmíváme. Její postřehy jsou totiž neotřelé, zábavné, poetické, s citem pro paradox. To všechno je doplněno jemnou hrou s jazykem, ke kterému má jako česky píšící a v Čechách usedlá Slovenka (sama se považuje hlavně za Tatranku, neboť se narodila v Tatrách) osobitý přístup. Těží z jazykové blízkosti i rozdílnosti obou jazyků a obohacuje je trefnými novotvary.Zkrátka, čtenář se leccos nového dozví, dobře se naladí a zcela jistě se nebude nudit.

NÁZEV SOUBORU: Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět.pdf

AUTOR: Lenka Kovářová

ISBN: 9788088349068

VELIKOST SOUBORU: 3,62 MB

STÁHNOUT ČÍST

Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět E-knihy, Maličkosti. Šmuky po baronce z Levetzow E-knihy, Knihy. Čuně, seber to! Knihy. Aktuality. Mami, típni to! - Nová audiokniha a soutěž pro malé i velké v Městské knihovně v Praze, navíc s možností poslechu celé audioknihy, kterou čte Filip Cíl. ... Dne 5.3.2020 ...

Tatranka v Hanoji od Lenka Kovářová v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY