Líška hrdzavá

Interdrought2020.com Líška hrdzavá Image
Trávit čas knihou Líška hrdzavá! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Líška hrdzavá a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Líška ako druh je rozšírená v celej Európe okrem Islandu a Kréty. U nás sa líška vyskytuje na celom území krajiny. Najviac líšok však žije v pahorkatinách a predhoriach, no dobre sa jej darí aj v agrárnej krajine, kde sa v nemalej miere rozšírila najmä v posledných desaťročiach, kedy rekultivácie a meliorácie na mnohých miestach takmer celkom zmenili pôvodné biotopy. Líška obýva aj veľké lesné komplexy a v posledných rokoch sa tak ako v západnej Európe aj u nás začala sťahovať do intravilánov miest. Žije takmer všade okrem oblastí, ktoré sú pravidelne zaplavované vodou a kde je vysoká hladina spodnej vody.

NÁZEV SOUBORU: Líška hrdzavá.pdf

AUTOR: Jozef Herz

ISBN: 8088789907

VELIKOST SOUBORU: 5,87 MB

STÁHNOUT ČÍST

Liška obecná potrava. Liška obecná je jednou z nejběžnějších šelem v našich honitbách. Aktivitu má převážně v nočních hodinách, některé lišky ji ale mohou mít obrácenou a o těch se tvrdí, že jsou potom více vázány na lov větších savců, hlavně zajíců a srnčat.

Líška hrdzavá je najrozšírenejší mäsožravec na svete, ktorý sa vyskytuje takmer v celej Európe, obýva tiež severnú časť Afriky, celú strednú a severnú Áziu a Severnú Ameriku. Životným prostredím líšky sú všetky typy krajiny. Úzke a štíhle telo je prispôsobené na život v brlohu, ktorý si buď sama vyhrabáva ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY