Pránájáma

Interdrought2020.com Pránájáma Image
Hledáte knihu Pránájáma? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Gregor Maehle? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Svou třetí knihou se Gregor Maehle snaží přispět k renesanci pránájámy, jógové školy dechu. Po celá tisíciletí byla pránájáma považována za ústřední část jógy, za hlavní hnací sílu duchovního rozvoje. Aby poukázal na její důležitost, podporuje autor svá zjištění stovkami citací z jógových spisů. Také mimořádně detailně popisuje, jak pránájáma propojuje praxi pozic (ásany) s jógovou meditací a proč urychluje postup v obou z nich. Kniha dále obsahuje nebo popisuje: zdravotní účinky pránájámy a její terapeutické využití, mentální a duchovní přínosy pránájámy, vliv pránájámy na mozkové hemisféry a rovnováhu nervového systému, detailní pokyny k praxi pránájámy a ilustrace hlavních technik (např. nádíšódhany, súrjabhédany, bhastriky a dalších), pozice pro praxi pránájámy, popis krijí, používání bandh a manter, vhodnou stravu, pořadí, v jakém se lze techniky pránájámy učit a jak na sebe navazují s ostatními částmi jógy, souvislost mezi pránájámou a probouzením kundaliní a další.

NÁZEV SOUBORU: Pránájáma.pdf

AUTOR: Gregor Maehle

ISBN: 9788026315070

VELIKOST SOUBORU: 8,28 MB

STÁHNOUT ČÍST

Pránájáma - technika dechu Autor: Van Lysebeth, André Nakladatel: Argo EAN: 9788025723746 ISBN: 978-80-257-2374-6 Originál: Pránayáma, la dynamique du souffle Překlad: Vízner, Jiří Popis: 1× kniha, brožovaná, 306 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání:

Pránájáma. Ovládání dechu a energie. Pránájáma se zabývá dechovými a energetizačními cvičeními. Je to vědomá práce s dechem a energií. Tuto energii označujeme původním sanskrtským názvem prána a rozumíme jí celý komplex subtilních energií, které pracují v našem organismu (a nejen v něm) a které jsou úzce spojeny s dechem a životem.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY