Ján Pavol II.

Interdrought2020.com Ján Pavol II. Image
Hledáte knihu Ján Pavol II.? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2014 a autorem je Gianni Giansanti? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Žiaden z novodobých pápežov neovplyvnil dejiny takým zásadným spôsobom ako Ján Pavol II.A ešte nikdy nevyvolala pápežova smrť taký záujem a smútok na celom svete. Kniha, v ktorej sa snúbi fotografia s textom, je oslavou energie a viery Jána Pavla II., azda najväčšej osobnosti v dejinách moderného pápežstva, svätorečeného v apríli 2014. Jána Pavla II. však považovali mnohí ľudia za svätého už počas jeho života. A keď 8. apríla 2005 na Svätopeterskom námestí počas pohrebu zaznel z davu výkrik: „Santo subito!“ (Svätým ihneď!), bolo to len prirodzené vyjadrenie priania veriacich okamžite kanonizovať ich milovaného pápeža. V moderných dejinách cirkvi nebol žiadny z pápežov vyhlásený za svätca v takomto krátkom čase.

NÁZEV SOUBORU: Ján Pavol II..pdf

AUTOR: Gianni Giansanti

ISBN: 9788055611808

VELIKOST SOUBORU: 3,41 MB

STÁHNOUT ČÍST

-Vo filme sa objaví aj nástupca Jána Pavla II., pápež Benedikt XVI., vtedy ešte ako kardinál Jozef Ratzinger (Mikolaj Grabowski). -Ian Holm bol pôvodne obsadený ako pápež Ján Pavol II., no z rodinných dôvodov musel rolu odmietnuť.

Menom Ján Pavol chcel vyjadriť svoje odhodlanie pokračovať v reformách Cirkvi, ktoré II. vatikánskym koncilom začali jeho predchodcovia Ján XXIII. a Pavol VI. Podľa bájneho tzv. Malachiášovho proroctva prináleží pápežovi Jánovi Pavlovi I. meno "De medietate lunae" (zo strednej fázy mesiaca).

SOUVISEJÍCÍ KNIHY