Povesti o slovenských jazerách, plesách, studniach a studničkách

Interdrought2020.com Povesti o slovenských jazerách, plesách, studniach a studničkách Image
Hledáte knihu Povesti o slovenských jazerách, plesách, studniach a studničkách? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Igor Válek? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Na povesťovej mape slovenských vôd sme vyfarbili ďalšiu bielu plochu. Po Povestiach o slovenských riekach a Povesti o slovenských liečivých prameňoch a kúpeľoch prichádza autor „vodnej trilógie“ so zbierkou tajuplných príbehov o utešených modrastých okách, očiach a očkách slovenskej krajiny. Prečítate si v nej o oravskej živej vode, bielej panej na Liptove, vypustenom jazere v Turci, utopenej dračici, ale aj o Čvachtošovi z Počúvadla. Oči veľhôr – plesá – zas zrkadlia príbeh Maše a škriatka v Štrbskom plese, žabej kráľovnej, ďalej prezrádzajú, ako vzniklo Vrbické pleso a zmizli boginky či víla v Roháčoch. Zo studničky vytryskla aj naša hymna a vody ďalších hovoria o zrade a láske, ale aj o Jánošíkovi alebo o štúrovcoch oddychujúcich po zostupe z Kriváňa.

NÁZEV SOUBORU: Povesti o slovenských jazerách, plesách, studniach a studničkách.pdf

AUTOR: Igor Válek

ISBN: 9788081152566

VELIKOST SOUBORU: 7,89 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha.cz je internetové knihkupectví Mladé fronty, které nabízí kvalitní knihy online za atraktivní ceny.

Kniha Povesti o slovenských jazerách, plesách, studniach a studničkách(Igor Válek; Ján Kurinec) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY