Lichnovští z Voštic a jejich sběratelské a stavební aktivity v letech 1848-1928

Interdrought2020.com Lichnovští z Voštic a jejich sběratelské a stavební aktivity v letech 1848-1928 Image
Lichnovští z Voštic a jejich sběratelské a stavební aktivity v letech 1848-1928 je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jiří Jung. Přečtěte si s námi knihu Lichnovští z Voštic a jejich sběratelské a stavební aktivity v letech 1848-1928 na interdrought2020.com
Lichnovští z Voštic patří k nejvýznamnějším aristokratickým rodinám Slezska, neboť svými bohatými kulturními aktivitami, společenskými kontakty a vazbami na evropská kosmopolitní centra nemají v regionu takřka obdoby. Patřili k hostů m předních vídeňských i berlínských společenských salonů, udržovali kontakty se špičkami rakouské a německé politiky, vědy a kultury. Společný jim byl zájem o historii, umění a architekturu a pravidlem se stala rovněž podpora mladých umělců. Ti jako vítaní hosté přijížděli na slezské zámky do Hradce nad Moravicí č i Chuchelné a svými pobyty zajistili rodu proslulost nad rámec regionu. Aura štědrých mecenášů a sběratelů umění vydobyla rodu mimořádné postavení mezi ostatní aristokracií rakouského i přilehlé části pruského Slezska. Rozsah publikace je vymezen roky 1848 a 1928 a věnuje se dvěma významným generacím rodu. Rok 1848 se stal výchozím bodem nejen s ohledem na jeho význam historický (nástup občanské společnosti), ale i symbolický (zabití knížete Felixe Lichnovského ve Frankfurtu nad Mohanem). Felixů v nástupce, jeho mladší bratr Karl Maria, byl mužem plně prodchnutým duchem historismu a pruského nacionalismu, zatímco jeho syn Karl Max se jako liberál otevíral modernizačním proudů m v umění, architektuře, filosofii č i náboženství. Jeho smrt v roce 1928 tak zcela logicky tvoří druhý mezník vytyčeného období.

NÁZEV SOUBORU: Lichnovští z Voštic a jejich sběratelské a stavební aktivity v letech 1848-1928.pdf

AUTOR: Jiří Jung

ISBN: 9788074649172

VELIKOST SOUBORU: 8,65 MB

STÁHNOUT ČÍST

Lichnovští z Voštic a jejich sběratelské a stavební aktivity v letech 1848-1928 - Jiří Jung . Lichnovští z Voštic patří k nejvýznamnějším aristokratickým rodinám Slezska, neboť svými bohatými kulturními aktivitami, společenskými kontakty a vazbami na evropská kosmopolitní centra nemají v regionu takřka obdoby.

aktivity najdete a porovnáte na Srovnanicen.cz. Srovnejte ceny produktů internetových obchodů. Nově přehlednější a rychlejší.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY