Bezcitnost

Interdrought2020.com Bezcitnost Image
Trávit čas knihou Bezcitnost! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Bezcitnost a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kniha Bezcitnost je věnována mámě, sestře, dcerám, našim babičkám, tetičkám a přítelkyním. Směle si ji však mohou přečíst i muži. Máme-li v případě prozaického debutu Martyny Bundy hovořit o ženské literatuře, jde o literaturu syrovou, nesnivou, nemagickou, neupravenou, drsnou, pravdivou a namnoze lidskou. Jde o lakonicky úsečný text, v němž není ani slovo navíc. Autorčin debut lze přirovnat k tematice knih Olgy Tokarczukové, chybí mu však jakýkoli mysticismus. Charakterizuje ho především střet starých vesnických pořádků s městským světem, stejně jako druhé světové války s poválečnou dobou v podobě nového lidového Polska. Kniha pojednává o životě stárnoucí Rozely a jejích tří dcer – Gerty, Trudy a Ildy; každá z nich trpí jistým druhem „bezcitnosti“ a každá z nich má také určitou vnitřní stopku, která hranice oné bezcitnosti reguluje. Bezcitnost není jen dobře napsaná sága o ženách z oblasti Kašub. Je to příběh o těžkých poválečných časech, o venkovských tradicích a rituálech, o nalezení svého místa ve světě, o budování vlastní identity a konečně o štěstí.Dechberoucí ženská sága z poválečného Polska.Vydání knihy podpořil Polský knižní institut.

NÁZEV SOUBORU: Bezcitnost.pdf

AUTOR: Martyna Bunda

ISBN: 9788025729021

VELIKOST SOUBORU: 5,51 MB

STÁHNOUT ČÍST

bezcitnost. V tabulce najdete vypsaná všechna křížovkářská hesla spolu s legendami, které se plně shodují s hledaným výrazem bezcitnost. Více výsledků najdete v další přehledové tabulce, kde jsou k nalezení výrazy z rozšířené shody.

bezcitnost. Na této stránce jsou výsledky na dotaz bezcitnost v aktuálním křížovkářském slovníku.Slovník se neustále rozrůstá. Pokud ti zde nějaká definice chybí nebo o nějaké víš, POŠLI NÁM SVOJI DEFINICI právě skrze tento formulář. Tabulka výsledků

SOUVISEJÍCÍ KNIHY