Spatial Analysis of Funerary Areas

Interdrought2020.com Spatial Analysis of Funerary Areas Image
Spatial Analysis of Funerary Areas je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jan Turek. Přečtěte si s námi knihu Spatial Analysis of Funerary Areas na interdrought2020.com
Jádrem mezinárodně koncipovaného sborníku jsou příspěvky přednesené na stejnojmenné sekci 8. konference Evropské asociace archeologů, uspořádané v září 2002 v řecké Soluni. K těmto textům je připojeno několik dalších se stejnou tematikou. Titul obsahuje články pojednávající o všech obdobích evropského pravěku s geografickým záběrem od Belgie po Estonsko a od Skandinávie po Středomoří. Předmětem jednotlivých studií je například umístění pravěkých pohřebišť v krajině, zkoumání jejich vzájemných prostorových vztahů, analýza prostorového rozmístění milodaru v hrobech a jejich distribuce v rámci celých pohřebních areálů. Tyto otázky jsou řešeny na základě různých přístupů, jejichž základem je obvykle kartografické a tabelární zpracování dat.

NÁZEV SOUBORU: Spatial Analysis of Funerary Areas.pdf

AUTOR: Jan Turek

ISBN: 8086898059

VELIKOST SOUBORU: 3,68 MB

STÁHNOUT ČÍST

The growing interest in the spatial studies is also reflected in the wide range of papers presented during the session "Spatial Analysis of Funerary Areas" at the 8th Annual Meeting of the European Association of Archaeologists in Thessaloniki 2002.

Then, spatial scan statistics (SaTScan) was used to extract the local spatial clusters and mark the areas of high risk to inform prevention intervention. The global analyses were concerned with summarizing the trends within the data, when viewed at a Uganda national level, for the years 2015, 2016 and 2017.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY