Nechovejte se tu jako doma, příteli

Interdrought2020.com Nechovejte se tu jako doma, příteli Image
Trávit čas knihou Nechovejte se tu jako doma, příteli! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Nechovejte se tu jako doma, příteli a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Svazek obsahuje dva eseje Milana Kundery: Kdo je to romanopisec (z knihy Le rideau /Opona/, Gallimard 2005) a Nechovejte se tu jako doma, příteli (z knihy Les testaments trahis /Zrazené testamenty/, Gallimard 1993). Společným tématem esejů je zamyšlení romanopisce nad romanopiscem. Jeho vztah k lyričnu ("romanopisec se rodí na ruinách svého lyrického světa"); základní nesouhlas s "pre-interpretací života" (mytologickou, náboženskou či ideologickou). Vášnivá obhajoba autorského práva, s kterou je spojen v postavě Cervantesově sám vznik umění románu. Morálka podstatného odstraňující z životního díla vše nepodstatné ("život je krátký, četba je dlouhá a literatura se sebevraždí zešílevší plodivostí"). Hloupost těch, kdo hledají smysl románu v autorově životopisu (polemika Prousta proti Sainte-Beuvovi). A tak dál. A tak dál.

NÁZEV SOUBORU: Nechovejte se tu jako doma, příteli.pdf

AUTOR: Milan Kundera

ISBN: 9788071082798

VELIKOST SOUBORU: 2,23 MB

STÁHNOUT ČÍST

Nechovejte se tu jako doma, příteli - citace a poznámky ke knížce esejů Milana Kundery Část první: Kdo je to romanopisec „Už dávno jsem pochopil mládí jako lyrický věk, čímž míním věk, kdy člověk soustředěný téměř výhradně na sebe sama je neschopen vidět, pochopit a pronikavě soudit okolní svět." (str. 10) /lyrický...

Nechovejte se tu jako doma, příteli . Po svazcích Můj Janáček, Zneuznávané dědictví Cervantesovo a Kastrující stín svatého Garty vyšel čtvrtý svazek esejů Milana Kundery, který obsahuje dva eseje: Kdo je to romanopisec (z knihy Le rideau /Opona/, Gallimard 2005) a Nechovejte se tu jako doma, příteli (z knihy Les testaments trahis /Zrazené testamenty/, Gallimard 1993).

SOUVISEJÍCÍ KNIHY