Srdce je dychom života

Interdrought2020.com Srdce je dychom života Image
Trávit čas knihou Srdce je dychom života! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Srdce je dychom života a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Ako žiak som si horšie dýchanie spájal najmä s chorými pľúcami. Ako študent medicíny som sa naučil, že dýchavičnosť môže byť spôsobená aj inými chorobami. Ako lekár transplantačného centra som zistil, že za nemožnosťou dýchať je nezriedka ťažko choré srdce. A až ako rodič som pochopil, že slobodne dýchame, ak otvoríme srdce hlasu našej duše.Kniha „Srdce je dychom života“ prináša pohľad do sveta transplantácie srdca, do sveta, kde smrť jednotlivca znamená zachránené životy iných. Zároveň je sondou do prostredia zdravotníkov, ktorí sú pod čoraz väčším ľudským i odborným tlakom. Nebojí sa tiež priznať, že lekári sa môžu mýliť alebo sa stále čosi priučiť aj od svojich pacientov. Dá sa dnes vôbec medicína robiť inak? Je očkovanie iba rutinnou záležitosťou? Znamená študijný pobyt v zahraničí kariérny postup...? Verím, že lekár Ján Beňuš vám okrem odpovedí a vážnych tém poskytne svojím rozprávaním aj dôvod na úsmev. Príjemné čítanie (príbehu na podklade skutočných udalostí) vám zo srdca praje autor.

NÁZEV SOUBORU: Srdce je dychom života.pdf

AUTOR: Ivan Varga

ISBN: 9788097353605

VELIKOST SOUBORU: 5,15 MB

STÁHNOUT ČÍST

Produkt Srdce je dychom života. Ako žiak som si horšie dýchanie spájal najmä s chorými pľúcami Ako študent medicíny som sa naučil, že dýchavičnosť môže byť spôsobená aj inými chorobami Ako lekár transplantačného centra som zistil, že za nemožnosťou dýchať je nezriedka ťažko choré srdce A až ako rodič som pochopil, že slobodne dýchame, ak otvoríme srdce ...

Zde je srdce jakoby zavěšeno na dutých žilách, plicnici a aortě, které jsou se srdcem spojeny na „srdeční bazi" - trochu nelogický název, protože baze je blíž k hlavě než srdeční hrot, který míří dopředu a dolů, k bránici, svalu oddělujícímu hrudní a břišní dutinu.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY