Moje Evropa

Interdrought2020.com Moje Evropa Image
Trávit čas knihou Moje Evropa! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Moje Evropa a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Moje Evropa má v sobě něco z dobrodružných příběhů dávných staletí, které se za dlouhých večerů sdělovaly převážně vyprávěním. Za takovýchto nekonečných večerů byl ostatně kdysi zavdán i podnět k sepsání této knížky, ke zmapování podivuhodně nestálého středoevropského prostoru na samém konci bouřlivého 20. století. Moje Evropa je společná dobrodružná výprava dvou přátel do tajůplného a takřka neprobádaného nitra kontinentu. Je to jednak výprava proti proudu minulého času, o jehož revizi se formou fragmentární rodinné kroniky pokouší přední ukrajinský spisovatel Jurij Andruchovyč (1960), avšak tento ztracený čas je zároveň stále objevován ve své opakující se zpřítomnělé podobě v poněkud ospalých krajinách střední Evropy, kam nás unáší spolu s vodami Dunaje neobvyklý zeměpis jednoho z nejvýznamnějších současných polských prozaiků a publicistů Andrzeje Stasiuka (1960). Je to zpráva o existenci úžasného, malátného subkontinentu, který, ač zmítán dějinnými zvraty, přesto zůstává paradoxně trvale sám sebou: jediným kulturním prostorem, posledním útočištěm potulných básníků a spisovatelů.

NÁZEV SOUBORU: Moje Evropa.pdf

AUTOR: Andrzej Stasiuk

ISBN: 9788086624549

VELIKOST SOUBORU: 9,25 MB

STÁHNOUT ČÍST

Moje Evropa kniha od autora Andrzej Stasiuk. Moje Evropa má v sobě něco z dobrodružných příběhů dávných staletí, které se za dlouhých večerů sdělovaly převážně vyprávěním. Za celá specifikace

Moje Evropa roste. Za půl roku na sítích dokázala, že Češi zprávy z EU chtějí Projekt, který chce poznat Čechy a který chce, aby Češi poznali Evropu zbavenou mýtů, vzniknul před půl rokem.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY