Danteho klub

Interdrought2020.com Danteho klub Image
Danteho klub je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Matthew Pearl. Přečtěte si s námi knihu Danteho klub na interdrought2020.com
Roku 1865 bostonskí intelektuáli združení v Danteho klube dokončujú prvý americký preklad Božskej komédie. Chcú predstaviť básnikove pozoruhodné vízie Novému svetu, ale mocní protivníci na Harvardovej univerzite sa za každú cenu snažia zabrániť jeho vydaniu. Danteho predstava posmrtného života vychádzajúca z katolíckej viery by podľa nich mohla vyvolať v bostonskej protestantskej spoločnosti nepokoje. V tom istom čase sa v Bostone odohrá séria vrážd. Iba členovia Danteho klubu si uvedomia, že všetky boli spáchané podľa opisu potrestania hriešnikov v Pekle, prvom speve Božskej komédie. V stávke sú nielen životy bostonskej elity, ale aj Danteho literárna budúcnosť v Amerike. Členovia klubu preto musia nájsť vraha skôr, ako úrady odhalia ich tajomstvo.

NÁZEV SOUBORU: Danteho klub.pdf

AUTOR: Matthew Pearl

ISBN: 8055110476

VELIKOST SOUBORU: 3,49 MB

STÁHNOUT ČÍST

Danteho klub. Kdo napsal knihu Danteho klub? Autorem je Pearl Matthew. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.

Profil kapely Danteso (pop-rock) z města Znojmo, obsahující písničky k poslechu, mp3, koncerty, alba, videoklipy, texty a fotky.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY