Špicberky - Království ledních medvědů

Interdrought2020.com Špicberky - Království ledních medvědů Image
Trávit čas knihou Špicberky - Království ledních medvědů! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Špicberky - Království ledních medvědů a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Šest zkušených cestovatelů, horolezců a lyžařů se po pěti letech příprav vydává na Špicberky, aby zjistili, že je všechno jinak: plachetnice, která je měla přepravit přes polární moře, nejspíš vůbec neexistuje, tolik testovaná lyžařská vázání praskají mrazem a celkový střet s realitou polárních ostrovů je mnohem tvrdší, než si kdo představoval.Na pět set kilometrů dlouhé cestě po ledových pláních, fjordech i horách se tak záhy obnažují nečekané a netušené charakterové vlastnosti členů expedice, za níž se navíc pomalu začíná plížit hlad, protože ztráta lodi je donutila omezit zásoby potravin.Navzdory hladu, osobním i technickým problémům, ohrožujícím vzájemné přátelství, dokázala skupina, odkázaná v polární pustině jen sama na sebe, dokončit zvolenou trasu.Výprava navíc upoutala v roce 2015 pozornost světových médií i české veřejnosti především brutálním útokem ledního medvěda na člena expedice, který naštěstí – naprosto neobvykle – neskončil tragickou smrtí člověka.

NÁZEV SOUBORU: Špicberky - Království ledních medvědů.pdf

AUTOR: Jan Štovíček

ISBN: 9788072439768

VELIKOST SOUBORU: 8,68 MB

STÁHNOUT ČÍST

Eurovíkend na Špicberkách v království ledních medvědů; ... Špicberky nabízejí cestovatelům vše, co si mohou od drsné severské přírody přát. Bezlesá dramatická krajina, nedotčené hory a ledovce, arktická fauna v čele s největší šelmou medvědem ledním, velrybami a hejny ptactva. ...

Kupte knihu Špicberky Království ledních medvědů (Jan Štovíček) s 20 % slevou za 399 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY