Špicberky - Království ledních medvědů

Interdrought2020.com Špicberky - Království ledních medvědů Image
Hledáte knihu Špicberky - Království ledních medvědů? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Jan Štovíček? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Šest zkušených cestovatelů, horolezců a lyžařů se po pěti letech příprav vydává na Špicberky, aby zjistili, že je všechno jinak: plachetnice, která je měla přepravit přes polární moře, nejspíš vůbec neexistuje, tolik testovaná lyžařská vázání praskají mrazem a celkový střet s realitou polárních ostrovů je mnohem tvrdší, než si kdo představoval.Na pět set kilometrů dlouhé cestě po ledových pláních, fjordech i horách se tak záhy obnažují nečekané a netušené charakterové vlastnosti členů expedice, za níž se navíc pomalu začíná plížit hlad, protože ztráta lodi je donutila omezit zásoby potravin.Navzdory hladu, osobním i technickým problémům, ohrožujícím vzájemné přátelství, dokázala skupina, odkázaná v polární pustině jen sama na sebe, dokončit zvolenou trasu.Výprava navíc upoutala v roce 2015 pozornost světových médií i české veřejnosti především brutálním útokem ledního medvěda na člena expedice, který naštěstí – naprosto neobvykle – neskončil tragickou smrtí člověka.

NÁZEV SOUBORU: Špicberky - Království ledních medvědů.pdf

AUTOR: Jan Štovíček

ISBN: 9788072439768

VELIKOST SOUBORU: 3,13 MB

STÁHNOUT ČÍST

Všechny informace o produktu Kniha Špicberky - Království ledních medvědů - Jan Štovíček, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Špicberky - Království ledních medvědů - Jan Štovíček.

ŠPICBERKY - království ledních medvědů Přednáší a promítá Jan Šťovíček z CK Adventura Špicberky, ostrovy vzdálené pouhých 1200 km od severního pólu jsou místem, kde se stýká nespoutaná divoká polární příroda se zanikajícím industriálním světem těžby uhlí a prudce se rozvíjejícím turistickým ruchem.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY