Indická princezná

Interdrought2020.com Indická princezná Image
Trávit čas knihou Indická princezná! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Indická princezná a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Ak nakoniec z toho, čo som napísal, vznikol román, nebolo to preto, že by som si chcel vymýšľať, práve naopak, chcel som zachytiť atmosféru doby, vône a farby Indie, extravagantné správanie posledných maharadžov a neodolateľnú osobnosť ženy, ako bola Anita Delgadová, ktorá zostala verná svojim citom, až kým sa jej nepodarilo vydobyť si osobnú slobodu. Javier Moro.Príbeh Anity Delgadovej, španielskej tanečnice, ktorá sa vydala za indického maharadžu a stala sa tak takmer za noc indickou princeznou, je vyrozprávaný na základe skutočných udalostí. Spolu s Anitou sa čitateľ prenesie do Indie obdobia výstredných maharadžov a vstúpi do sveta rozprávkovej nádhery, do sveta, ktorý dnes už neexistuje. Príbeh Anity a maharadžu zKapurthaly nie je iba romantickým rozprávaním o tom, čo prináša so sebou láska, ale aj príbehom, ktorý ukazuje na odlišnosť kultúr, na osobitný vzťah Indiea Európy, na úskalia, ktoré odlišnosť oboch kultúr človeku prinášajú. V neposlednom rade je to pôsobivé rozprávanie o konci jednej epochy indických dejín, v ktorom sa stretávame s konkrétnymi ľuďmi, s ich problémami, túžbami i vášňami, ktoré často vedú k činom, ktorými človek následne opovrhuje a ktoré človeka deštruujú. K zrade, klamstvám a podvodom... Rozprávkový príbeh Anity sa napokon skončil fiaskom a stal sa najznámejším škandálom v Indiiz čias novodobejanglickej kolonizácie. Kniha získala obrovský úspech u čitateľov i kritikov a bola preložená do 18 jazykov!

NÁZEV SOUBORU: Indická princezná.pdf

AUTOR: Javier Moro

ISBN: 9788055119809

VELIKOST SOUBORU: 3,12 MB

STÁHNOUT ČÍST

Provozovna: Zábrdovická 15/16. 615 00 Brno. Otevírací doba: Po - Pá 12 - 18 hodin +420 608 631 932 +420 774 433 576

Všechny informace o produktu Karnevalový kostým Indická princezna, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Indická princezna. Indická princezna od 2 000 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY