Gladiátoři

Interdrought2020.com Gladiátoři Image
Trávit čas knihou Gladiátoři! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Gladiátoři a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Konstantin Nossov nám ve své knize Gladiátoři oživuje fenomén gladiátorů, otevírá nám svět římských bojovníků na život a smrt,prostřednictvím jásajícího davu za vysokými zdmi Kolosea, v jehož útrobách vězni tráví své poslední pokojné chvíle.Na základě nejnovějších poznatků mapuje historii mužů, kteří se bili pro pobavení lidu, sleduje vývoj gladiátorského boje, rozebírá jednotlivé typy gladiátorů společně s jejich výzbrojí, způsob jejich života a jejich postavení ve společnosti. I když většina gladiátorů byla otroky, jež bojovali a umírali z rozmaru publika, mnozí z nich dokázali přes vítězství v aréně pozdvihnout své společenské postavení a dosáhnout tak popularity srovnatelné se současnými sportovními hvězdami. Gladiátoři pocházeli z téměř každé společenské vrstvy starověkého Říma, od otroků a vězňů donucených bojovat, přes dobrovolníky, až k příslušníkům vznešené vrstvy, které přitahovala možnost otestovat si v aréně své bojové schopnosti. Kniha přibližuje tyto bojovníky z mnoha úhlů a přináší tím neobvykle komplexní pohled na jejich nebezpečný život, obklopený všudypřítomnou smrtí.

NÁZEV SOUBORU: Gladiátoři.pdf

AUTOR: Konstantin Nossov

ISBN: 9788087408124

VELIKOST SOUBORU: 7,73 MB

STÁHNOUT ČÍST

Respektive gladiátoři věděli moc dobře, že útoky na tučná těla nepřátel nemají moc smysl; způsobit jim smrtelný zásah nebylo vůbec snadné. A tak raději útočili na hlavu. Tento nález také ukazuje na brutalitu zápasů.

Jsme gladiátoři, někomu ale chybí respekt, mrzí mistra světa v MMA 27. června 2018 Ačkoliv jde o bojový sport „v kleci", patří do MMA pokora a respekt, ne urážky a ponižování z...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY