Maroko

Interdrought2020.com Maroko Image
Trávit čas knihou Maroko! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Maroko a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Přestože Maroko leží na prahu Evropy, pouhých 14 km jižně od Španělska, patří k nejexotičtějším zemím na světě. Je to země okázalé architektury, měst plných spletitých uliček za vysokými hradbami, rozlehlých tržišť nabízejících krásné místní řemeslné výrobky a chutné potraviny, surfařů sjíždějících divoké vlny Atlantského oceánu a turistů stoupajících pod květy mandlovníků po stezkách do pohoří Vysoký Atlas, kde se na vrcholcích třpytí sněhová pokrývka. Úžasné marocké krajině s mimořádně zajímavým světlem podlehla řada slavných malířů, například Delacroix, Dufy či Matisse.Maročané, ať již Arabové či Berbeři, vždy vítají návštěvníky vřele a svou pověstnou pohostinnost – vlastnost vzešlou z izolovaných výsep na Sahaře – uplatňují především vůči zahraničním hostům. Kdekoli se v Maroku ocitnete, tam vám bude nabídnut šálek mátového čaje, což je starodávný zvyk a znamení přátelství, a možná obdržíte i pozvání k rodinnému stolu. Pokud vám taková pozvání nevyhovují, můžete je samozřejmě zdvořile odmítnout. Na tyto projevy přízně zcela jistě nemusíte pohlížet s podezřením, protože podvodníci v turistických oblastech rozhodně nepředstavují většinu obyvatelstva. Pokud se vám podaří vydat se do odlehlých oblastí a pobýt v berberské vesnici v horách, odnesete si zážitek, který ve vás přetrvá ještě dlouho po návratu domů.Obsah:Zajímavosti Maroka: originální architektura, majestátní hory, nekonečná poušť či divoký oceán.Kam za zážitky: od putování Vysokým Atlasem přes krásy pobřeží po prohlídky starých měst a nákupy na tržištích.Poznejte místní kulturu: berbeři, mešity, melláhy a mediny vám pomohou pochopit kulturní odkaz Maroka.Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.

NÁZEV SOUBORU: Maroko.pdf

AUTOR: none

ISBN: 9788075080974

VELIKOST SOUBORU: 1,97 MB

STÁHNOUT ČÍST

U pobřeží Atlantského oceánu leží město Agadir. Dovolená je tu kouzelná: moderní hotelové komplexy a dlouhá půlkruhová pláž se zlatým pískem a horami v pozadí. K výletům se nabízí okolní rybářské vesničky, palmová údolí, trhy, na své si přijdou i děti. Poznejte s námi Maroko. Agadir vás okouzlí.

Základní charakteristika teritoria, ekonomický přehled. Maroko: základní informace o teritoriu. zdroj: BusinessInfo.cz - Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade

SOUVISEJÍCÍ KNIHY